20 Sept: Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Aardenburg (Zeeuwsch Vlaanderen) door Ds. R.G.C. Oldeman, Predikant alhier. 11 Oct.: Openbare Verkooping te Akersloot, aan Het Schouw, in de Herberg van G. Terluin, op Woensdag 14 October 1896, des voormiddags te 11 uren, ten overstaan van den Notaris J. van Leeuwen, van: het Huis en Erf, gelegen aan het Noordhollandsch Kanaal, te Akersloot op den Kadastrale legger dier gemeente bekend als sectie A, no 766, Huis en Erf, groot 8 aren 80 centiaren, behoorende tot de nalatenschap van T. Glijnis. Na afloop hiervan en terzelfder plaatse: Open bare Verkooping van eenige Meubelen. Huisraad en Inboedel. Het Huis is dagelijks te bezichtigen, de Inboedel alleen des ochtends vóór de verkooping. Naderen inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemde Notaris Van Leeuwen, aan de Brillesteeg te Alkmaar. 16 Oct.: Op het Alkmaarder Meer is den 11 October het schip van den schipper Benjamins uit Alkmaar vol water geloopen en gezonken. De opvarenden werden gered door de bemanning van den Alkmaar Packet. 30 Oct.: Openbare Verkooping in de Stierop, gemeente Akersloot, ten sterfhuize van de heer P. Zwart, op Woensdag 4 November 1896, 's voormiddags ten 9 uur, van: 7 Kalfkoeien, 10 Geldekoeien, 3 Kalfvaarzen, 2 Geldevaarzen, 10 Gras- kalven. 3 Mestkalven, 1 Paard (ruin), Kapwagen op veeren, Tilbury, 2 driewielige Karren, Melkschuitje, 20 Kippen. 1 Haan, 40 Eenden, een partij zindelijk Boerengereedschap, Huisraad en Inboedel en hetgeen verder te koop zal worden aangeboden, alles tegen kontante betaling. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris Mr. J. Walig te Zaandijk en van den Notaris PA. de Gelder te Stompetoren. 4 Dec.: Benoemd tot Dijkgraaf van de Starnmeer en Kamerhop de heer J. Schoehuis.

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 7