15 December 1664. Het (ver)teren op dorpskosten wordt aan banden gelegd. Voortaan mogen schout en schepenen alleen het Paasmaal en tijdens het huurrecht en schouwen de kosten van één maaltijd in rekening brengen. De secretaris en 2 schepenen hebben iedere dag elk 25 stuivers te verteren. De vergadering vondt plaats ten huize van Jan Dircksz van 't Hoochie. Dit besluit werd genomen door de schepenen: Claes Dircksz Mol, Cornelis Janszen Dingenoom Wijbrantsz en 19 buren. 13 Mei 1665. Er is een probleem aan de orde. Een kwestie tussen het dorp en Claes Vastertsz Stierp vanwege zijn schuit die op Graftdijck is aangehaald (in beslag genomen). Deze schuit was geleend door het dorp. Men benoemt drie onpartij dige mannen: Hillebrant van Heiloo, Jan Luits van Limmen en Pieter Heerties van Castricum, om als goede mannen de kwestie te beslechten "in der minnen en vrientschap" om "ter neder geleyt te worden". De volgende buren waren op het rechthuis ontboden om deze zaak aan goede mannen in handen te geven. Degene die gekomen waren namen het besluit: Rem Tuenisz Wouter Claesz Cornelis Dirckz Backer Dirck Lammertsz Jacob Adriaensz Muts Geurt Cornelisz Akersloot Cornelis Willemsz Boet Cornelis Adriaensz Aker Claes Jansz Cornelis Egbertsz Willem Jansz Kruyenaer Pieter Lammertsz Jacob Willemsz Vijg. Pieter Pietersz Dirck Gerretsz Dam Rem Willemsz Claes Dircksz Mister Reynert Adriaensz Cornelis Simensz Gerret Claesz Wouter Michgielsz Claes Adriaensz Lourens Jacobsz Adriaen Simensz Nee Pieter Claesz Groot Dingenom Wijbrantsz Jan Jacobsz Schouten Aris Pietersz Claes Dicksz Mol Jan Willemsz Boet Cornelis Dircksz Dirck Jansz Pieter Jacobsz Stedt Cornelis Claesz Schee Adriaen Jansz Cruyenaer Cornelis Govertsz Pieter Claesz Heertiens

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 3