Het wel en wee van de Akersloter Vroedschap in de 17e eeuw (deel 4) 16 Mei 1662. Weer wordt er vergaderd bij Jan Dircksz van 't Hoochiens. Er wordt besloten dat de inwoners van het dorp niet mogen markten met waren die zij halen of brengen in de stad Alkmaar. De regerende schepenen Jacob Adriaensz Muts, Guert Cornelisz Ackersloot, Reijnert Adriaensz, Pieter Claesz en Dirck Lambertsz namen dit besluit samen met 29 buren. Gerret Claessen secr Vrijdag 2 Maart 1663. In het Rechthuis vergaderen de schepenen en raden van het dorp. Zij verlenen toestemming aan Jan Clase, Basteiaen Lambertsz, Claes Dirckzs, Jacob Sijmensz en Jacob Adriaensz Cluyt om op de Langemeer, de Dielickx, de Dodden en Ouwenije of de aankleve van dien in de banne van Akersloot, te varen, aanhalen en opbrengen van alle vissers die met onbehoorlijk want vissen tegen het bevel in van Edel Groot Mogende Heren Staten. De raad en schepenen: Jacob Adriaensz Muts, Guert Cornelisz Ackersloot, Reijnert Adriaensz, Dirck Lambertsz Schoenmaecker en Pietei Claesz Groot. Gerret Claessen secr. Dinsdag 13 juni 1663. Vergadering bij Jan Dircksz van 't Hoochiens. Een nieuwe taak voorde schepenen. Van hen wordt verwacht dat ze bij de huizen langs gaan om het morgengeld vast te stellen dat opgebracht moet worden voor de Uit- waterende Sluizen en het Hondtsbos met de Uiterdam. Daarna zullen er "pontfangers" aangesteld worden om het morgengeld te innen. De regerende schepenen: Dirck Govertsz Dam, Rem Tuenisz, Comelis Willemsz Boet en Cornelis Govertsz. De aanwezige buren: Gaef Dircksz Butter, Dirck Jansz Slodt, Jacob Adriaensz Muts, Guert Cornelisz, Pieter Claesz Groot, Dirck Lambertsz Schoenmaecker, Jan Willemsz Boet, Claas Adriaensz de Jonge, Comelis Adriaensz Laeckencooper, Jacob Garbrantsz, Aeris Pietersz Cromhaer, Rem Willemsz, Cornelis Sijmensz, Jan Cornelisz Ceesjan, Claes Dircksz Miester, Pieter Jacobsz Stedt, Pieter Lambertsz, Jacob Willemsz Vijch, Claes Tuenisz, Comelis Dircksz Backer, Dingenoom Wijbrantsz, Pieter Pietersz de Jonge, Jan Dircksz de Wit. Gerret Claessen secr. 2

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 2