bejaardenhuis in Uitgeest omdat, toen het nodig werd, geen plaats voor hen was in Strammerzoom. Jammer, want ze hadden hun hele leven in Akersloot gewoond. Ik ben m'n hele leven bij de voetbal geweest. Toen ik achttien was en ik in Heiloo werkte, hadden ze me niet ingedeeld bij Meervogels. Ik heb toen een seizoen in Heiloo gevoetbald. Nadat ik uit Nederlands Indië kwam, ben ik weer bij Meer- vogels gaan voetballen. Ik wil wel memoreren dat ons team drie keer kampioen is geweest. Ik ben begonnen in de afdeling Noord-Holland en ik eindigde in de derde klasse K.N.V.B. Van de afdeling Noord-Holland promoveerden we naar de vierde klasse en enige jaren later naar de derde klasse. We hebben zes jaar in de derde klasse gespeeld. Verslaggever Theo Koomen, die later verongelukt is, heeft een keer een boekje uitgegeven. Hij schreef over prominente voetballers in verschillende verenigingen. Er stond ook een stukje in over Paul Kerssens en ook over mij, met een foto er bij. Moeder Tien heeft toen vaak alleen gezeten met de jongens. Elke zondag voetbal en twee keer in de week trainen. Bij thuiswedstrijden kwam ze wel naar het voetbalveld op de Buurtweg, achter de kinderwagen met een stel kinderen er naast. Toen ik ophield met voetballen ben ik jeugdvoorzitter geworden. Ik was ook een jaar of vier leider van Al en ben met hen ook kampioen geworden. In die tijd had je niet zoveel luxe wagens. We reden altijd met de groentewagen van Jaap Broersen naar uitwedstrijden, 'n Zeil er overheen en de achterklep dicht, want met zo'n wagentje mocht je geen personen vervoeren. Ik zat achter het stuur. Na de voetbal werd er geen pils gedronken, want er waren geen kantines. Er waren ook geen douches. Je waste je in een ijzeren bak in de kleedkamer, maar dat was heel gewoon. Want wie had er thuis een douche? Dat is er later allemaal bijgekomen. We hebben op 't veld aan de Buurtweg een cantine gebouwd. Later waren dat noodklassen van de Johannesschool, die nog gebouwd moest worden. Toen Kees Snip jeugdvoorzitter werd, ben ik nog een tijd lang wedstrijdsecretaris geweest. Nu ben ik erelid van Meervogels en heb nog verschillende functies, assisteren bij klaverjaswedstrijden en om de vier weken: op zondag bestuursdienst, op zaterdag kantinedienst en op maandag de voetbaltenue's wassen. Ook heb ik een tijd lang in het bestuur van de K.A.B., de toenmalige arbeidersvakvereniging gezeten. Elf jaar ben ik bij de brandweer geweest. We gingen een keer met de regionale brandweer oefenen op Ursem. Na afloop gingen we pimpelen en op de terugweg zaten we langs de dijk. Jaap Leijen kreeg een duwtje en rolde naar beneden. Bij Olbers op Boekei was er hooibrand. De boerderij is toen door de brandweer gered. 27

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 27