F In de bakkerij van Tijmes. Van links naar rechts: Ab Tijmes, Gerard Kraakman en Niek van der Eng. kwamen we niet in aanmerking. In die tijd ventte ik met boompjes voor 't voetbalveld aan de Buurtweg. Daar wilden ze beplanting om hebben. Het restant ervan is nu nog aan de Buurtweg te vinden. Om die boompjes te verkopen kwam ik bij Jaap Zweeris en we raakten aan de praat. Hij zei: "Je kan mijn huis wel kopen". Hij bleef er zelf in wonen. En zo kochten we dat huis met man en al er in. Zweeris zei: "Als 't bejaardenhuis klaar is ga ik er in", maar hij ging nooit. Tien jaar hebben we er gewoond en er zijn zes kinderen geboren: Rina, Jan, Ton, Karin. Rob en Aad. Het was afschuwe lijk en gevaarlijk, zes kinderen op een klein zoldertje met een losse trap en één dakraam. In 1954 kon ik weer terugkomen bij het Hoogheemraadschap. Cor Vader en Bernard Tiebie werkten daar voor 't rayon Akersloot. Cor Vader over leed en toen kwam er een plaats vrij. We moesten zand strooien als de wegen glad waren. In de zomer moesten we in heel Noord Holland de wegen opknappen en asfalteren. Er ging een ploegbaas mee uit Egmond en Piet de Kraker, een walsmachinist uit St Pancras. Ik ging met Piet de Kraker naar de dijkgraaf in Alkmaar, want we dachten dat we te weinig verdienden. Als we het niet kregen zouden we met z'n allen ontslag ne men. We kregen geen opslag en ik was de enige die weg ging. De rest bleef er werken. Ik zei: "Mooie gasten zijn jullie", maar ik had er geen spijt van. Na een half jaar hoorde ik dat er toch opslag gegeven was. Wim Swart werkte als vertegenwoordiger bij de L.T.B., langs het kanaal. Hij vroeg me of ik daar chauffeur wilde worden en ik heb me aangemeld. Daar heb ik van 1956 tot 1963 gewerkt. Toen kwam dit huis (Startingerweg 6) te koop en ik ging er op af. Het huis is gebouwd in 1914. Van Kleef, de 24

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 24