In 1950 werd de Geesterweg aangelegd door het Hoogheemraadschap en ik ging daar te werk. Het werk eindigde bij het station in Uitgeest. Ik raakte toen zonder werk en hoorde dat er iemand op 't station in Uit geest werd gevraagd. Ik heb me aangemeld en kon er komen. Het werk bestond uit pakjes uit de trein halen, bij de kaartcontrole zitten en de fietsenstalling. Ik liep verschillende diensten en moest vaak op zondag werken. Ik werd ook wel eens uitgeleend. Dan was ik een tijdje con ducteur op de trein van IJmuiden naar Velsen. Je moest er ook verschil lende cursussen volgen. In de tijd dat ik aan de Geesterweg werkte heb ik Tien Hollenberg ont moet (geboren 18 januari 1931dochter van Jan Hol lenberg en Catharina Hoogewerf). Dat weet ik nog precies. Ze woonde op Boekei en werkte bij slager Hoogland. We waren aan 't werk op dat stuk waar Jan Velzeboer woont en ze kwam 's morgens voorbij. Ze moest lopen toen ze overstak omdat de weg daar was opgebroken en toen ik haar zag dacht ik: "Dat is 'r". Eenmaal per jaar was de Olympische dag in Amsterdam. Er was daar atletiek, wielrennen en voetbal. Dat was schitterend. Ik ging daar naar toe en 's avonds was het dansen bij Koomen. Daar was ze ook en toen heb ik haar gevraagd. Ik was toen tweeëntwintig jaar en zij was acht tien. We zijn op 6 mei 1953 getrouwd. Mijn vrouw droeg een witte jurk met een sleep en mijn jongste zuster Rina was bruidsmeisje. Roemer reed ons naar de kerk en het feest was op Boekei. We gingen wonen in 't huisje waar Jan Keysper nu zijn winkel heeft. Voorde huizen aan 't Julianaplein 18

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 18