Daarna ben ik gaan werken in de bakkerij waar nu De Haas zit. Daar huisde ene Bordewijk, die de bakkerij had overgenomen van De Jong. De Jong ging stil leven in 't huis waar nu Dirk Zweeris woont (Dielofslaantje). In die jaren werd er om brandstof te sparen brood gebakken bij bakker Tijmes. In 1944 werd de bakkerij overgenomen door ene Leijenaar, een Fries. Die man werd ziek en ik moest al het werk alleen doen. Toen hij beter was zei hij: "Ik kan je eigenlijk wel missen." Toen ben ik gaan werken bij Dorus Leek aan de Westerweg in Heiloo voor een tientje in de week. Daar was ik in de kost voor dag en nacht. In Heiloo heb ik een half jaar verkering gehad. In november '46 werd ik gekeurd voor de militaire dienst. Ik werd eerste klas goedgekeurd en kwam bij de Koninklijke Marechaussee. In mei 1947 ging ik met het schip de Indrapoera naar Nederlands Indië. Dat was zes weken varen. Ik had toen nog verkering op Heiloo. maar dat is uitgeraakt. In februari 1950 kwam ik terug uit Nederlands Indië en toen was de hele familie verhuisd. Mietje Tantbach die haar winkeltje en ook een stal met vijf koeien op de hoek van de Buurtweg had, ging stilleven in het huis van haar vader. Dit stond aan de Niek van der Eng terug uit Ned. Indië. Buurtweg, op de plaats waar nu een dubbel woonhuis staat op nummer 11 en Foto 1950. 13. Bij een kruidenierswinkel zit er wel eens een dubbeltje tussen de centen. Mijn vader kocht in 1949 die kruidenierswinkel. Dat was een verbetering. Het was op een betere stand. Je zat meer tussen de mensen en de winkel was groter. Het huis aan de Westerweg werd verkocht aan Gerrit Leijen. Op De Buurt was het veel drukker in de winkel en er moesten ook altijd boodschappen klaargemaakt worden. We hadden weinig vrije tijd. Op zondag gingen we naar 't café van Teun Koomen (nu Komart) om een pilsje te drinken, te biljarten of te kaarten. 17

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 17