toen nog kale houten vloeren. Op wasdag stond ik om een uur of zes op om eerst mijn moeder te helpen voor ik om half acht te werk ging. Veel vrij had ik niet en uit ging ik ook niet veel. Als er een toneeluitvoering was mochten we er heen omdat het vlak bij de deur was en als er dansen was ook. Mijn vriendinnen waren Bets de Groot, Griet Kerssens en Annie van Til. Op zondag fietsten we soms naar Bergen en Schoorl. Daar was het 's middags van twee tot zes uur dansen, dan waren we toch weer op tijd thuis. Vriendjes heb ik ook wel gehad maar geen vaste. Ik ontmoette Andries Derksen toen ik bij Ruigewaard het kantoor schoonmaakte. Andries is in 1918 geboren in Rotterdam op het schip "De Familietrouw". Hij is de zoon van Jacobus Derksen geboren in 1893 te Amsterdam en Petronella Sanders geboren in 1893 te Pannerden. Andries kwam met het schip "Lidia Maria" eenmaal per week naar Ruige waard om zand te brengen. We kregen verkering. We trouwden op 31 de cember 1940, ik was 25 en Andries 22 jaar. Op onze trouwdag droeg ik een blauwe jurk. Het sneeuwde en we zijn met een jas aan op laarzen naar de kerk gelopen. In de kerk trokken we onze schoenen weer aan. De trouwdag duurde lang, want door de spertijd mocht je pas om vier uur in de morgen weer naar buiten. We gingen op het schip "De Vriend schap" wonen. Veel hadden we niet nodig want in het schip was een kooi om in te slapen, er stonden een tafel en een bank om op te zitten. Toen we de eerste ochtend na onze trouwdag wakker werden lag het schip ingevroren. Het schip bleef vastliggen tot 17 februari. Mijn man voer als zetschipper, dat wil zeggen dat het schip niet zijn eigendom was maar dat hij een percentage van de vrachtprijs ontving. 6 Trouwfoto van Gerrit Verduin en Anne Koortens.

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 6