Mijn vader was een vrolijke, opge wekte man en had voor iedereen een praatje. Mijn moeder was niet zo'n prater. Ze was wel hulpvaardig voor buren en kennissen en ging ook vaak oude mensen helpen. Mijn broer Klaas is ook schipper geworden en heeft altijd met mijn va der gevaren. De "Cito" werd ver kocht voor een andere van 35 ton en weer later een van 72 ton. Al deze schepen droegen de naam "Cito". Met die grotere schepen kwam hij vóór de Sluis te liggen en laadde over op de kleintjes. Later voer hij groente van de Langedijker veiling naar Bel gië, veel rode en witte kool en hij kwam met aardappelen uit Zeeland weer deze kant op. Ik heb in zes jaar de lagere school doorlopen; ik begon in de eerste klas bij juffrouw Sernee. Ik was elf jaar toen ik van school ging. Je moest toen meteen al uit werken. Ik ging twee dagen in de week bij Jan Swart op de Pontweg werken en vier dagen naar de naaischool in Uitgeest. Op de naaischool heb ik mijn diploma lingerie en costuumnaaien gehaald. Daarna ging ik meer uit werken, dan bij de een en dan bij de ander. Acht jaar lang heb ik op maandag bij meester Sernee gewerkt en ook acht jaar lang op vrijdag bij Arie van Duin aan het Schouw. Als het grote schoonmaak was, moest je meer dagen komen. Samen met Griet van Til heb ik vier jaar lang de school op woensdag- en zaterdagmiddag bijgehouden en in augustus werkten we bijna elke dag in de school, alle banken moesten eruit en de lokalen geschrobd. De school had V.l.n.r. Ma, Griet, Marie, Guurt, Aagt en Mie Verduin. Foto ±1913. 5

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 5