Kroniek 1995 18 jan. Het echtpaar Veth-van Groningen, Pieter de Hooghstraat 4, viert zijn gouden huwelijksfeest. 16 febr. De gemeenteraad besluit tot sloop van het bestaande gemeentehuis en de bouw van een nieuw; kosten 2,7 miljoen gulden. 16 febr. Bij zijn afscheid als ondercommandant van de vrijwillige brandweer wordt Jan Buur koninklijk onderscheiden (eremedaille in zilver). Buur maakte 33 jaar deel uit van het korps. Zijn opvolger is Engel Zoon. 11 mrt. Vindt de installatie plaats van pastor mevr. Margot Strack van Schijndel als pastor van de St. Jacobus parochie. mrt. Loco-burgemeester Wim Veldt viert een bescheiden feestje vanwege het feit, dat hij 12Vi jaar deel uitmaakt van het college van B. en W. Veldt maakt sedert 1974 deel uit van de raad namens Vrije Lijst Akersloot. 26 mrt. Cor Broersen wordt gehuldigd. Hij maakte 60 jaar lang in maart de voettocht naar Amsterdam om deel te nemen aan de traditionele Stille Omgang. 19 apr. Het echtpaar Blokker-Dil, de Crimpen 11viert zijn gouden huwelijksfeest. 26 apr. Het echtpaar Schut-Bakkum, Mozartlaan 19, viert zijn gouden huwelijksfeest. 28 apr. Gedeputeerde van de provincie Noord-Holland, mevr. F. van Diepen-Oost, onthult aan de Pres.Kennedylaan het "Vredessymbool", dat ontworpen is door de Akersloter Ab van Wijhe. "Stichting '45-'95" nam het initiatief. 5 mei Akersloot viert op uitbundige wijze 50 jaar bevrijding. Met als hoogtepunt een reconstructie van de bevrijding op 9 mei 1945 door een Canadees, die toen per jeep Akersloot binnentrok. Akersloot ziet nu de "Canadese bevrijder" in een optocht van ca. 600 deelnemers voorbij trekken. 38

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 38