2 September 1661. Volgens de voorwaarden die op 5 mei 1653 zijn vastgesteld, is thans Rens Meyndertsz uit Warmen- huizen aangesteld om de korenmolen te bedienen voor 35 gulden per jaar. Beginnend op 1 augustus 1661 tot 1662, of langer met een opzegtermijn van drie maanden. Rens Meyndertsz ondertekende de overeenkomst met een merkteken. 30 December 1661. De oude schepenen leggen verantwoording af over het jaar 1660. Het zijn Jacob Garbrantsz, Aris Pietersz, Dirck Jansz, Dirck Gerritsz en Cornelis Egbertsz. De regerende schepenen keuren het goed en bevestigen dit met hun handtekening; Geurt Cornelisz Akersloot, Gerrit Claessen en Jacob Aeriaensz Muts. 10 Mei 1662. Er wordt vandaag vergaderd ten huize van Jan Dircksz van 't Hoochiens. Er is een belangrijk onderwerp aan de orde; n.1. het bouwen van een Rechthuis ja of nee. Gezamenlijk wordt besloten dit niet te doen. De verkoop van de hofstee aan Jan Dircksz van 't Hoochiens door de oude schepenen heeft men wel goedgekeurd, ondanks dat enkele leden van de gereformeerden daar tegen waren. Aanwezig waren de schepenen: Jan Aeriaensz Muts, Geurt Cornelisz Akersloot, Reynert Adriaensz, Pieter Claesz en Dirck Lambertsz. W. Volger secr. De buren: Cornelis Sijmensz Gerrit Sijmensz Suenes Cornelis Dircksz Jan Pietersz Dingenom Wijbrantsz Claes Dircks Mister Claes Adriaensz de Jonge Adriaen Jansz Jan Cornelisz Ceesjan Jan Dircksz de Wit Pieter Jacobsz Stet Cornelis Dircksz Timmerman Heynderick Dirckz Cornelis Willemsz Boet Adriaen Jansz Cruyenaer Aris Pietersz Cromhaer Louris Jacobsz Cuyper Rem Willemsz Claes Adriaensz de Oude Dirck Jansz Slot Cornelis Dirckz Backer Jan Willemsz Boet Gaef Dircksz Butter Claes Dircksz Mol Een nieuwe secretaris heeft verslag gedaan en zie.... hij geeft de meeste aanwezigen hun achternaam mee. A. Stierp-lmpink (wordt vervolgd) 30

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 30