Het levensverhaal van Annie Derksen-Verduin Annie Derksen-Verduin, geboren op 13 augustus 1915. Ze heeft een praktische aard, aanpas singsvermogen en is met weinig tevreden. Zo moet je wel zijn als schippersvrouw. Voor zover is uitgezocht trouwde in 1747 Jan Dircksz Verduin in Uitgeest met Elisabeth Dirksdr Tromp. Hun zoon Hendrik, mijn betovergrootvader, werd geboren in 1753. Hendrik trouwde in 1772 te Akersloot met Lijsbeth Stierp. Dit echtpaar kreeg tien kinderen. Lijsbeth overleed in 1799. In 1803 hertrouwde Hendrik met Maartje Pietersdr. v.d. Velden. Uit dit huwelijk werd in 1811 mijn overgrootvader Nicolaas geboren. Nicolaas Hendriksz Verduin trouwde in 1854 met Marijtje Duin of Van Duijn. Hun oudste zoon Hendrik was de bekende Akersloter postbode. Hun tweede zoon, Klaas Verduin, werd in 1858, vier maanden na het overlijden van zijn vader, in de Molenbuurt in Akersloot geboren. Deze Klaas was mijn grootvader. Bij Klaas staat in de Burger lijke Stand als eerste het beroep schipper vermeld. Zijn voorvaderen waren arbeiders. Klaas trouwde met Margaretha (Grietje) Gijzen, geboren in 1857 in Heemskerk. Mijn grootouders woonden op de Kerklaan in het lange huis waar nu Oud woont (no. 6). Het huis werd in twee gedeeltes bewoond: de gebroeders Pepping, drie vrijgezellen, woonden in het voorste en mijn grootvader en grootmoeder in het achterste gedeelte. Grootvader was behalve schipper ook barbier. Op zaterdag kwamen mensen zich laten knippen en scheren en kochten ook een borreltje voor vijf cent. Dat scheren en knippen gebeurde in 't achterend van het huis. Mijn grootouders kregen elf kinderen, vijf zonen en zes dochters. De namen van de jongens zijn Nicolaas, Gerardus, Jan. Henk en Piet, van de meisjes Marie, Aagt, Mie, Griet, Ma en de jongste was Guurt. Gerardus, die Gerrit werd genoemd is mijn vader. Hij was de tweede zoon, geboren in 1886. Opoe en opa zijn altijd in hetzelfde huis blijven wonen. Ik heb ze nog gekend want ik mocht er wel eens logeren. Ze hadden een onder-en bovenkooi en ik mocht dan in de bovenkooi. Rond het huis waren hoge bomen: als er wind was ging het flink tekeer. We hadden er veel ruimte om te spelen. We speelden vaak opschuildertje op de schuit als die met riet of hooi geladen was. Ik ben een keer tegen de mastkoker gevallen en daar heb ik nog een litteken van in mijn gezicht. 2

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 2