trent 22 December 1659. Ruim VA maand na het vorige besluit komt de vroedschap met een nieuw plan om de armenbuil n die verder te ondersteunen. Het is een goedgekeurd plan. Men besluit: dat vanaf vandaag een ieder, wie het ook is, die steun n de van de armenvoogden verzoekt aan de schepenen een verklaring moet afleggen omtrent hun nalatenschap. Dit houdt in n of dat alle goederen, zowel losse als vaste, die een ondersteunde nalaat ten goede aan de armenbuil zal komen. Tenzij de zijn schepenen anders besluiten. De erfgenamen mogen in deze niet protesteren. Aldus binnen Akersloot besloten met advies ng. van de volgende buren: Rem Teunis Pieter Jacobsz Pieter Pietersz Claes Jansz Dingnom Wijbrantsz Cornelis Aeriaensz Claes Sijmonsz Schuer Gerrit Sijmonsz secr. Cornelis Dircksz Joseph Dircksz Rem Willemsz Pieter Lambertsz q0j. Jan Pietersz Lourens Jacobsz Cornelis Egbertssen Cornelis Willemsz Boet JU Jacob Garbrantsz Dirck Jansz Claes Dircksz Mol Dirck Gerritsz graj. Claes Aeriaensz Wouter Michielsz Volger Cornelis Willemsz Volger Willem Volger secr. 19 Maart 1660. De schepenen van 1658 doen rekening en verantwoording van hun inkomsten en uitgaven welke na visitatie zijn goedgekeurd door schepenen: Jacob Garbrantsz, Dirck Gerretsz, Claes Aeriaans en Claes Dircksz Mol. W. Volger secr. aald. - een 29 Maart 1660. Vergadering in het Rechthuis. Bijeen waren de oude en de nieuwe schepenen. Er werd besloten: Om een men proces voor de Vierschaar te voeren moet de aanlegger (eiser) van ieder proces voor de eerste termijn 4 Schellingen Aan betalen voor het recht van de Kamer. Voor iedere volgende termijn 2 Schellingen tot het einde van de zaak om dan door schepenen gevonnist te worden. De oude schepenen: Jacob Garbrantsz, Dirck Gerritsz, Claes Aeriaensz en Claes Dircksz Mol. 1 een De nieuwe schepenen: Aris Pietersz en Dirck Jansz. e tot De buren: Gerrit Claesz, Claes Aeriaensz de Jong, Jan Willemsz Boet, Claes Dircksz Miester en Reyndert Ariaensz. i van pen Geen datum, waarschijnlijk dezelfde dag. Rekening en verantwoording over het jaar 1659 is gedaan door de toenmalige schepenen. Goedgekeurd door Willem Jansz Boet schout, Aris Pietersz en Dirck Jansz. Willem Volger secr. 29

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 29