Het overbekende stuk "De Jantjes", met liedjes van Louis Davids, werd door de leden met veel verve op de planken gezet. Door het enthousiasme en doorzettingsvermogen van de spelers en speelsters is Sint Willibrordus, zoals ze zelf schrijven, "een bloeiende vereniging met ongeveer 20 leden die ook in de toekomst nog graag met plezier vele uitvoeringen op de planken hoopt te brengen". We laten nu enkele leden zelf aan het woord. Henk Krom Ik was 21 jaar toen ik m'n eerste rol bij Sint Willibrord kreeg. Ik wilde er al eerder bij, maar ze hadden spelers genoeg en dan moet je wachten tot er een plaatsje vrijkomt. Tegenwoordig is dat nog zo. We hebben nu een wachtlijst aangelegd. Stopt iemand met spelen, dan vragen we degene die boven aan de lijst staat. Dat is eerlijk. We hebben een betrekkelijk kleine groep, ongeveer 20 leden. De mensen blijven vrij lang lid van de groep. Dit blijkt wel uit het aantal onderscheidingen welke door het Nederlands Centrum voor Amateur Theater zijn uitgereikt. Deze onderscheiding krijg je als je 25,40 of 50 jaar amateurtoneel speelt. Paul Buur, Henk de Goede, Joke Riesebosch-Terluin en ikzelf hebben zo'n onderscheiding gekregen. Ook Jan Kerssens en Cor Kaandorp hebben er een gekregen, maar dat was voor mijn tijd. Bijna alle rollen die ik in de loop der tijd gespeeld heb vond ik leuk. Van de ene rol genietje zelf meer dan van de andere. In het stuk "De onbetaalbare loodgieter" had ik een dubbelrol. Ik speelde de loodgieter en de man in huis. In dat stuk moest ik me heel vaak verkleden. Dat moest erg vlug gaan. Met hulp van de andere spelers ging dit goed. De een stond al met een broek klaar en een ander met een jas. Dat was armen uitsteken, jas erom heen en hup het toneel weer op. Een ander stuk, waar ik ook met plezier aan terugdenk, is "Een beeld van een man". Dit ging over een beeld van Napoleon dat stuk was gevallen. Ik moest dit beeld vervangen en speelde dus voor beeld. Dat was 'n gekke gewaarwording, want ik had natuurlijk geen tekst. Nog altijd krijg ik leuke reakties op deze rol. De Akersloters reageren toch meestal heel leuk op ons spel. 16

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 16