deze manier de jongelui in het dorp te houden. Toch mochten er in de beginperiode alleen personen boven de 18 jaar bij het bal aanwezig zijn. Later werd dit 16 jaar. De heer C. Graas moest in opdracht van de pastoor hierop toezien. In de oorlogsjaren werd noodgedwongen gestopt met de repetities en het geven van uitvoeringen. De secretaris of secretaresse notuleert dan: "De voorzitter opent de vergadering met een Christelijke groet en heet allen een hartelijk welkom. Toch is dit welkom niet zo hartelijk gemeend als hij 't wel uitspreekt. Want 't is een voorlopige eindvergadering, welke al ons streven om beter voor de dag te komen neerslaat. Maar er komt ook wel weer een betere tijd, dan zal ik na deze gedwongen rust niet aarzelen om het onderste uit de kan te vragen, dat dit zo spoedig mogelijk zou zijn was zijn enige wens". Jan Kerssens was in die tijd voorzitter. Hij bekleedde deze functie van 1936 tot 15 juni 1966. In 1966 werd Aad Kaptein voorzitter, hij bleef dit tot 1970. Zijn opvolger was Paul Buur, die deze functie in 1987, aan de huidige voorzitter Henk Krom overdroeg. Na de oorlog werd er weer enthousiast begonnen en kwam het 25-jarig jubileum ter sprake. Men besloot dit te herdenken door twee eenacters op te voeren en een feestavond te organiseren. In deze vergadering kwam ook de gemengde bezetting weer aan de orde. De voorzitter wenste dat de dames ook als lid werden beschouwd. Het probleem werd aan de geestelijk adviseur voorgelegd. Deze had geen bezwaar tegen het lidmaatschap van de dames, maar ze mochten geen bestuurs- of rolverdelingsfunkties bekleden. De uitvoeringen vinden vanaf de oprichting plaats in café De Vriendschap. In het begin werden hier ook de repetities gehouden. Dit gebeurde in de kamer of de keuken van de toenmalige kastelein Jan Verduin en zijn vrouw Neel Verduin- Germis. Als dank voor de genoten gastvrijheid mocht dit echtpaar elk jaar met het "uitje" mee. In de vergadering van 16 november 1946 wordt voor het eerst de naam Paul van Ginkel genoemd. Er werd besloten hem als regisseur te vragen en zoals er genotuleerd staat: "Dit werd door allen toegejuigt". Maar de voorzitter verbond hier als voorwaarde aan dat de leden dan wel op iedere repetitie aanwezig moesten zijn. De heer Van Ginkel is nog steeds bij Sint Willibrordus betrokken. Hij verzorgt nu samen met Jeanne Eekels de grime. 14

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 14