Toneelvereniging Sint Willibrordus 75 jaar. Omstreeks het jaar 1920 wilden enige Akersloters, naast de reeds bestaande en in het dorp zo genoemde protestante toneelvereniging, ook een katholieke toneelvereniging oprichten. Het was in die tijd gebruikelijk dat men hiervoor de pastoor raadpleegde. De pastoor (Henricus van Baaren) en de initiatiefnemers kwamen tot overeenstemming en de oprichting van de nieuwe toneelvereniging was een feit. De vereni ging kreeg de naam Sint Willibrordus. In de beginjaren konden alleen mannen lid worden en meespelen, maar de Akersloter dames wilden ook toneelspelen en richtten een damesclub op. De leiding van deze damesclub was in handen van mevrouw A. Eggen, onderwijzeres aan de Sint Jacobusschool. De namen van de heren, die de vereniging Sint Willibrordus hebben opgericht, zijn niet meer te achterhalen, omdat het eerste notulenboek niet meer aanwezig is. In het nog aanwezige notulenboek, dat begint in 1939, komen we de namen tegen van T. Leyen en C. Schut, die dan al jarenlang lid zijn. Mogelijk hebben deze heren iets met de oprichting te maken gehad. In 1939 werd voorgesteld om gemengd te gaan spelen. Er werd besloten een vergadering te beleggen tussen de besturen van beide verenigingen. Voor deze vergadering werd ook de pastoor, als geestelijk raadsman van de vereniging, uitgeno digd. Pastoor keurde het plan om gemengd te spelen goed, mits het maar "netjes" gebeurde. Prompt werd door een preutse heer de vraag gesteld: "Hoe het dan met een 2e kleedkamer zat". De voorzitter kon melden dat daarin voorzien zou worden. Door omstandigheden kon de kleedkamer voor deze uitvoe ring nog niet klaar zijn, maar voor een volgende uitvoering zou dit zeker het geval zijn. De dames die toen meespeelden waren: Corrie Leering, Bets van Til, Trien Schoon en Trien Kerssens. Toch betekende dit samenspelen nog niet het samengaan van beide verenigingen, want in het volgende jaar werden de coulissen aan de dames verhuurd voor 4,— én gratis entreekaartjes voor de heren. De uitvoeringen waren in die tijd altijd met pasen en kerstmis. Er was dan bal na. De geestelijk raadsman probeerde op 13

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 13