Toen mijn vader 65 jaar was, heeft hij zijn schip de "Cito" verkocht. Het schip is op een groot schip naar Indië vervoerd. Ze hebben het schip nog een keer op de televisie gezien toen het in Indië lag. De naam en alles stond er nog op. Mijn vader kreeg op z'n 70ste een beroerte. Hij was aan één kant verlamd. M'n ouders konden toen niet meer voor zichzelf zorgen. Ze zijn bij ons komen wonen van 1963 tot 1965. Toen was het bejaardenhuis Strammerzoom klaar en zij waren een van de eersten die er in kwamen. Mijn moeder heeft er een halfjaar ingezeten en is toen overleden. Mijn vader overleed in 1971 Toen Andries 65 jaar werd en we wat gebrekkig werden, hadden we liever een vaste woonplaats. We verkochten de schepen en gingen weer in Akersloot wonen, aan de Raadhuisweg no 23. We kochten een klein bootje dat ook weer de naam "Sint Gerardus" kreeg en daar voeren we de polders mee rond. Sinds 1989 wonen we in de Molenbuurt. Het huis is van onze zoon Gerard en wij zijn bij hem in gaan wonen. Onze kinderen hebben altijd van huiselijkheid gehouden, we hebben een goede verstandhouding en we komen graag bij elkaar. Ze hebben allemaal een goede baan. Onze oudste zoon Gerard is kapitein op een rondvaartboot van rederij d'Amstel. We hebben zestien kleinkinderen. Ik zou nu niet meer willen varen, dat hebben we lang genoeg gedaan. Waar ik zit of woon maakt me niet uit, overal hadden we vrienden en dat zijn nu nog onze vrienden. Akersloot is Akersloot niet meer, al lang niet. Ik heb hier nog wat kennissen en nichten waar ik naar toe fiets en die ook hier komen. Tien jaar geleden heb ik vijf weken in het A.M.C. in Amsterdam gelegen. Ik was door de dokters opgegeven. Maar alles is nu weer goed en misschien door de hulp van Sint Gerardus ben ik er nu nog. Wat mijn leven betreft, veel zou ik zo weer over doen, maar niet alles. Verteld aan en opgetekend door Riet Clazing. Genealogie J.N. Kaptein Nzn. 12

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 12