ïool ste llet ant. stu- LIW" n de Ze niet iten ling ook r af- litie Huis Dat p de o bij jriet naar 50(j. Vader en moeder voor hun woning aan de Kerklaan. Foto ±1960. vergiftiging opgelopen. Hij is daardoor een gedeelte van zijn hand kwijt. In 1960 kochten we twee oude schepen. Van één ervan bouwde mijn man een varende woonark en met de andere ging hij parlevinken. De naam van beide schepen was "Sint Gerardus". Mijn schoonvader was een vereerder van Sint Gerardus uit Wittem en Andries had hem beloofd dat zodra wij een eigen schip hadden, wij dit naar deze heilige zouden vernoemen. De parlevinkboot was een soort supermarkt en er werd van alles verkocht. Nelly voer met hem mee. Coby en Gerard stonden in een keet op de Sluis bij Wijk bij Duurstede. Die keet was een klein winkeltje waar aan de schip pers levensmiddelen, groenten en fruit werd verkocht. Gerard deed inko pen op de veiling in Tiel en ik zat op de ark; als er vertegenwoordigers kwamen, deed ik de inkopen. Na bijna negen jaar parlevinken gingen de dochters trouwen en hadden we geen personeel meer. We verkochten de ark en de parlevinkboot. In 1968 werd mijn man pontbaas op het pontveer in Rijswijk, Gelderland. We kochten een huis in Rijswijk en begonnen daar ook een nertsenfokkerij. Dat was niet vol te houden want de voorschriften voor de fokkerij werden strenger en er moest te veel worden geïnvesteerd. We kochten weer een schip en mijn man maakte er een woonark van. Die ark kreeg ook de naam "Sint Gerardus". We voeren heel Nederland door, van Groningen naar Maastricht en naar Den Helder, overal zochten we de mooiste plekjes op. We voeren ook met vakantiegangers en al met al heb ben we een jaar of dertien op dit schip gevaren. 11

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 11