Mijn vader en moeder op de tandem voor Van Baar aan de Kerklaan. Foto ±1960. Onze kinderen gingen weinig naar school. De oudsten gingen naar school als we ergens lagen, 't kon niet schelen welke, rooms, protestant, christe lijk, openbaar of de fijnen. Later zijn Gerard en Johan in Nijmegen op het St. Nicolaas internaat gegaan en Coby in Velp en in Made in Brabant. Nelly heeft aan boord schriftelijk voor het Middenstandsdiploma gestu deerd en haar diploma detailhandel aan de wal. Soms kwamen we onderweg mijn schoonouders met "De Familietrouw" tegen. We zwaaiden dan naar elkaar. Als het vroor of als er een haven in de buurt was, gingen we met de schepen naast elkaar liggen. Als we ver lagen, kwamen mijn vader en moeder ons ook opzoeken. Ze kwamen op de tandem omdat mijn moeder niet kon fietsen. Ik weet niet meer of ze er een puffertje op hadden. Op een keer moesten ze wachten voor de overweg in Utrecht. Mijn moeder was afgestapt, haar tasje hing nog aan het stuur. De bomen gingen weer open en hoe mijn moeder ook schreeuwde, vader fietste door. In Bilthoven zei hij: "Zullen we hier af stappen om een bakkie te doen?" maar hij kreeg geen antwoord. De politie heeft mijn moeder meegenomen en vader weer achterhaald. Als we in Wijk bij Duurstede of in Jutphaas of in Utrecht bij de Sluis lagen kregen we wel meer bezoek. Ze kwamen bij ons op vakantie. Dat was altijd goed. Soms had ik er wel een stuk of tien op strozakken op de lange regel. In het ruim werd wel een plekkie gemaakt. Ome Piet is zo bij ons geweest en Jan Leijen van de Koningsweg en Henk Putter met Griet Verduin. Varen gebeurt ook met ongemakken. Bij het vervoer van loodslakken naar de zinkstukken van de Velsertunnel in aanbouw heeft Andries lood- 10

De Groene Valck - Akersloot | 1996 | | pagina 10