Zeeland geen werk en zodoende zijn ze deze kant opgekomen. Ze gingen naar de Schermerboeren om werk, aardappelen roden, bieten roden, dat konden ze allemaal wel want dat deden ze in Zeeland ook. Dré woonde bij z'n grootmoeder in Zeeuws-Vlaanderen. Daar kreeg hij een keer ruzie en hij is op de fiets uit Zeeland naar Akersloot gekomen. Toen hij hier was, ging hij ook naar de Schermer om te werken. Dré had één zuster en zes broers: Annie, Ab, Dees, Jan, Theo, Joop en Frans. Joop en Ab zijn overleden. De familie Van Sikkelerus is later naar de Bosweg verhuisd (nu no 8). Ik kreeg verkering met hem. Dit huis op de Koningsweg stond leeg en we zijn op 2 september 1937 getrouwd. Dré was bijna 22 en ik 26. Op onze trouwdag gingen we lopend naar de kerk. Ik droeg een donkerblauwe jurk met een schootje. Die was gemaakt door de gezusters Timme die op Starting woonden, 't Feest was thuis. Mijn broers en zusters waren nog klein, de buren en nog wat familie kwamen feliciteren. We betaalden f2,50 in de week aan huishuur. Ik had niets voor m'n uitzet bij elkaar gespaard, dat had moeder allemaal geregeld. Ze ging elke week naar Jan Verduin (later Van Vliet) of Antje Teeling en gaf een paar gulden. Zo spaarde ze dat op. Zo ging dat vroeger. Ja, die mensen hebben armoed gehad, die weten wat armoed is. We hadden een tafel, een paar stoelen en een bed, een katoenen kleed van zes gulden dat ging aan de glis als je er op trapte en een tafelkleed van twee gulden. Meer had je niet maar je was tevreden want er was niks anders. M'n man ging nog steeds om zes uur 's morgens op de fiets naar de Schermer maar 't was geen vetpot. De eerste zeven jaren kreeg ik geen kinderen. Ik had er geen erg in want ik was geen kinderen gewend omdat ik bij meester Van der Holst werkte. M'n moeder vroeg er ook niet naar. Ik was 33 toen ik m'n eerste kind kreeg en toen kwamen ze allemaal achter elkaar, acht binnen elf jaar: Dré, Nico, Marie, Bets, Rosa, Annie, Peter en Martien. Op de foto hiernaast: van links naar rechts achterste rij: Annie, vader Klaas, Piet, Griet, Tinus, moeder Ma, Bets. Op de voorgrond Jan, Lou en Arie. 33

De Groene Valck - Akersloot | 1995 | | pagina 33