De grootouders van moeders kant, Piet Rietveld en Antje Limmen uit Limmen, we noemden ze opie en opa, woonden op 't Stet op de hoek waar nu Gerard Krom woont, toendertijd naast Geertje Dil. Die mensen heb ik heel lang gekend. Toen ik ouder werd, ging ik er helpen en de was doen. Piet Rietveld was een doodgoeie man, wat hij voor de kost deed weet ik niet meer. Ik denk dat hij altijd in de tuin gewerkt heeft. M'n moeder, Maria Rietveld, geboren 1884, was de oudste. Ze had één zuster, Ma en één broer, Piet. Moeder en haar zus heetten allebei Ma. Dat komt van de naam Maria. Moeder werd grote Ma genoemd en haar zus kleine Ma. Kleine Ma trouwde met Arie Buur die van het huis op de Sluis kwam waar ook Afie en Agie Buur woonden. Het huis is gesloopt. Tante Ma en Arie Buur trokken in het huisje aan de overkant van dokter Krom waar nu Doortje Schouten-Buur woont. Moeders broer Piet Rietveld trouwde met Anna Admiraal. Hij woonde eerst aan de Julianaweg tegenover de school, waar nu Piet Leijen woont. Later is hij met z'n gezin naar Alkmaar vertrokken. Vader is in 1910 met Maria Rietveld getrouwd. Ze gingen wonen aan de Julianaweg (nu no. 23). Daar werden negen kinderen geboren. Ik ben de oudste, geboren op 22 juni 1911Ik ben genoemd naar mijn grootmoeder, Grietje Mors. Mijn vader heeft bij de Burgerlijke Stand de naam Grietje opgegeven en ik ben gedoopt als Margaretha. Na mij kwamen Piet, Tinus, Annie, Maartje, Bets, Lou, Jan en Arie. Piet is op 17-jarige leeftijd aan t.b.c. gestorven. Hij lag een tijd in een tentje achter op het erf. Dat was toen zo. Tinus is getrouwd met Aaf Admiraal uit Bergen en heeft geen kinderen. Annie trouwde met Cor Fransen en woont op Uitgeest. Maartje stierf aan hersenvliesontsteking toen ze zeven jaar was. Bets trouwde met Jaap Breedveld en woont ook op Uitgeest. Lou is getrouwd met Afie Schoon en woont op het Julianaplein. Jan trouwde met Gré Bloedjes en woonde eerst op de Julianaplein in het huis van mijn vader en moeder. Zijn vrouw overleed. Hij is voor Vader Klaas van Til 28

De Groene Valck - Akersloot | 1995 | | pagina 28