Gedeputeerde Staten geschreven dat in het bedrag ad 3000,—, welk als be groting voor de bouw van een oude vrouwenhuis werd opgegeven, ook de kos ten van inventaris zijn begrepen. De raadsvergadering van 30 januari 1904 handelde over de verkoop van een stuk grond gelegen in het centrum van het dorp." Burgemeester J. Hennes heeft nog grond naast zijn huis over, wil dit wel verkopen". Er werd geen bedrag genoemd. De gemeenteraad ging met dit plan akkoord. Deze grond lag aan de Julianaweg. In de volgende gemeenteraadsvergaderingen wordt over de bouw van het oude vrouwenhuis niets meer geschreven. Toch werd er gebouwd, want op 15 juli 1904 werd de eerste steen gelegd, door de leden van het Burgerlijk Armbe stuur, de heren N. Blokker, G. Wilken, J. Roskam en S. Helder. Het huis was aan de voorzijde 7,50 meter breed, aan de achterzijde 6 meter. De lengte was 15,50 meter. Aan de straatkant was de huiskamer en de keuken met daarachter een w.c., gang en I grote en 2 kleine slaapkamers. Aan de achterkant was het washok of bijkeuken. Dan is het jaren stil rondom het oude-vrouwenhuis, totdat in de vergadering van 11 april 1908 besloten wordt het huis te laten schilderen. De volgende aantekening is van 16 januari 1911, er staat: Wed. J. de Groot in het vrouwenhuis. Op 20 januari 1916 wordt er, evenals in 1908, besloten het gebouw te laten schilderen. Dat was wel nodig staat er in de notulen. Het volgende jaar werd er weer vergaderd. Er staat geschreven: "de Wed. Metselaar 't scheen of die er wel plan op had, om als vrouw de huishouding in het oude-vrouwenhuis te willen waarnemen. De voorzitter zou daarnaar informeren, daar hij wel meende een goede huishouder in haar te zien". Er was waarschijnlijk niet genoeg animo om in het oude-vrouwenhuis te wonen, want in de volgende vergadering werd besloten dat de weduwe Scheepbouwer er mocht wonen tegen een vergoeding van 2,— per week. Dit bedrag werd 14 ÖC EERSTE STEEN 15 CELEC0 DOOR HET gURCELldK ARM8E5TUUR NIC, BLOKKER- GA.E. WILKEN SC, Pm J.ROSKiM S HELDER 15 Jul.l I80-* 1e Steen, gelegd in 1904. Julianaweg nr. 5.

De Groene Valck - Akersloot | 1995 | | pagina 14