14 Februari 1645. Op deze dag leggen de schepenen uit 1643 verantwoording af over de inkomsten en uitgaven die zij in dat jaar gedaan hebben. In orde bevonden door Willem Jansz Boet schout en de schepenen Cornelis Ootgersz, Cornelis Dirckxz Backer, Cornelis Dirksz en Pieter Claesz. 25 Augustus 1645. Op verzoek van de secretaris wordt voor het innen van de 20e en 40e penning een collecteur aangesteld. Het is Claes Vastertsz Stierp. Hij belooft dat hij in alle trouwigheid deze functie zal uitoefenen, zonder te frauderen. Daarvoor stelt hij tot borg alle goederen die hij bezit, of nog zal gaan bezitten. Tot meerdere zekerheid heeft hij Jacob Heijndricksz van De Stierop bereid gevonden mede borg te staan. Samen ondertekenen zij in liet bijzijn van Roeliff Pictersz, Lambert Gerritsz, Pieter Pietersz en Cornelis Aerjansz, schepenen. 28 Mei 1646. De buren van Boekei, een van de buurtschappen van Akersloot, zullen blij zijn. Zij krijgen subsidie voor hun school, jaarlijks 15 gulden vervallende op St. Catrij. Namens schout, schepenen en de vergaderde buren, ondertekent Claes Vastertsz Stierp. Blijkbaar heeft hij het collecteurschap goed uitgeoefend en is hij in de loop van de tijd ook tot secretaris/klerk benoemd. 27 Maart 1648. De schepenen uit 1646 leggen rekening en verantwoording af over de inkomsten en uitgaven in dat jaar gedaan. Zij doen dit in presentie van schout W.J. Boet en de schepenen Dirck Dircksz Butter. Jan Aerjans, Isbrant Lourisz, Jacob Gerritsz en Gerrit Jansz. De welbekende secretaris/klerk schreef het op. 28 Juni 1648. Er is zorg om de vis, waardoor een verbod wordt uitgevaardigd. In de sloten en wateren binnen de bedijkte polders van De Woude, De Stierp, De Heesen en De Coogh en in de wateren en meertjes gelegen in de banne van Akersloot mag niet meer gevist worden -door niemand, wie het ook is- met zeegens, leusnetten, schrobnetten of dergelijk strijkwant. Een boete van 42 Kermer schellingen 1 schelling 1 zilveren zes stuiverstuk) kan men verwachten voor iedere overtreding. A. Stierp-lmpink (wordt vervolgd) 35

De Groene Valck - Akersloot | 1995 | | pagina 35