Het Lakemanfonds Begin november 1994 ontving de Vereniging Oud-Akersloot een brief van mevrouw Nel van Driel-Blokker, geboren in Akersloot, thans wonende in Heelweg (Gelderland). Mevrouw Van Driel schrijft o.a.: Met belangstelling las ik in de laatste nieuwsbrief dat de woning aan de Startingerweg 15 is afgebroken. Aan deze weg hebben mijn ouders gewoond voordat deze kort voor de tweede wereldoorlog naar Wormerveer verhuisden. Als wij met vakantie in Noord-Holland waren, zijn wij nog dikwijls langs de Startingerweg gereden omdat ik en mijn twee jongere zusters daar geboren zijn. Als je daar dan over leest, gaan je gedachten weer terug naar vroeger en tijdens een recente verjaardag was dat dan ook het onderwerp van gesprek. Daarbij kwam ook de vraag naar voren of ik wist wat er van het Lakemanfonds terecht is gekomen, waarvoor mijn vader Jacob Blokker, ieder jaar naar de boerenleenbank moest om een bedrag van 2,50 op te halen, dat contant moest worden uitbetaald. Hij maakte daar dan een Westfries dagje uit van, wat hem uiteindelijk meer geld kostte dan het opbracht, maar goed, hij was een van de erfgenamen dus hij ging er heen. Jacob Blokker in zijn jonge Mogelijk weet men bij de Vereniging Oud-Akersloot iets over de afwikkeling van 'aren' dit fonds. Wie was Willem Pieterszoon Lakeman Zijn ouders waren Pieter Lakeman en Trijntje Jaspers. Helaas zijn de doop- trouw- en begraafboeken van de Gereformeerde Kerk uit De Rijp van die tijd, niet bewaard gebleven. Hierdoor is de geboorte- en overlijdensda tum van Willem Lakeman niet te achterhalen.

De Groene Valck - Akersloot | 1995 | | pagina 2