Uitslapen vind ik nog steeds een feest. Vooral in het begin werd ik om een uur of vijf wakker en dan kon ik me weer omdraaien, want dan hoefde het niet meer. Toen Arie in de Beverkoog begon zijn al onze zoons daar ook gaan werken. Alleen Gerard is er mee gestopt, die had zijn hart meer bij de muziek. Hij heeft nu een winkel in radio's en televisies, enz. Drie dochters werken ook bij Arie, Marry werkt op kantoor en de andere twee in een winkel. We hebben negen kleinkinderen waarbij een tweeling. Kinderen krijgen is tegenwoordig pas op de plaats, want de vrouw helpt vaak ook een handje mee in de zaak. Al mijn broers zijn overleden, ze zijn geen zeventig geworden en ik ben het wel. Ik heb nog drie zusters, Afie die aan Lou van Til is getrouwd, Riet in Amsterdam en Tinie in Apeldoorn. We hebben nog een hechte familieband. Als ik op mijn leven terugkijk en ik naga dat ik klein begonnen ben en dat dit jaar de 25e zaak is geopend, wat is er dan in één generatie ontzettend veel veranderd, dat is geweldig. Arie is de motor van de vooruitgang. Als mijn vader dat eens zag zou hij z'n ogen niet geloven. Maar wie weet wat ons over twintig jaar weer boven het hoofd hangt. Als je twintig jaar geleden tegen mij gezegd zou hebben dat zo'n staaf ijs, want zo ziet zo'n pil deeg er nu uit, een brood zou worden zou ik het ook niet hebben geloofd, want vroeger kon gist geen vorst hebben. Nu wordt het 20 graden onder nul ingevroren en het begint weer te leven als het ontdooid is. Er werken 200 man personeel met het winkelpersoneel er bij dat is toch wel een succes. Je kunt wel zeggen dat we daar trots op zijn. En daar zijn mijn voorouders toch de grondleggers van. Akersloot is een goed dorp om in te wonen. M'n grootvader is er geboren, mijn vader is er geboren, je bent helemaal ingeburgerd. Mijn vrouw kent nog veel mensen omdat ze in de winkel stond, maar mij ontgaat het. Ik ken niet iedereen meer. Er is eigenlijk een hele nieuwe generatie bij, daar moeten we mee leven. Maar ik vind Akersloot een prachtig dorp met prima mensen allemaal. Ik ben met hart en ziel een Akersloter. Verteld aan en opgetekend door Riet Clazing Genealogie S. Schoon Thzn. 26

De Groene Valck - Akersloot | 1995 | | pagina 26