Na m'n trouwen nam ik de bakkerij over. Op de trouwdag kreeg ik de sleutel. Ik moest van meet af aan beginnen, dat was niet zo simpel toen en ik wilde graag vernieuwen. 'n Jaar of drie heb ik nog met takkenbossen en zaagsel gestookt, later met kolen. Maar de oven moest elke dag uitgedweild worden en ik wilde een heetwateroven laten bouwen. Daar moest ik van Piet Kerssens twee borgen voor hebben en ik kon er maar één vinden, dat was ome Jan Schoon van Starting. Op 't laatst hebben ze het krediet toch gegeven. Er is veertien dagen aan de nieuwe oven, een zogenaamde Heuft oven, gemetseld. Ik mocht in die tijd bakken bij Putter. De nieuwe oven werd gestookt op briketten. Die oven kon goed bakken maar was gemaakt voor vloerbrood. Het busbrood werd van boven te bruin en was onder niet fris. Een jaar of twintig terug heb ik weer een nieuwe oven geplaatst. De oude oven werd door Piet Bruin gesloopt en voor oud ijzer verkocht. De nieuwe oven was een Monsum, een stalen Duitse oven gemaakt voor Nederlands brood, een hakwonder. De ovens werd gestookt op olie en later toen de olie duur werd, omgebouwd voor gas. Gebak maakte ik ook. Slagroom was er niet, 't was allemaal crèmegebak, dat bleef langer goed. Maar je moest toch verse waar hebben. Een koeling was er niet dus je moest alles op bestelling doen. We hadden een goede kelder, daar ging de boter in. Het gebak ging in bestelkisten, die moesten de mensen weer terugbren gen, maar meestal moest je er zelf achteraan. Ik bakte met moeder dag zo'n 150 taarten, want alle jongens gaven hun moeder een taart. Ik bracht soms bij een gezin vier taarten. In '56 of '57 had ik met moederdag weer veel taarten gebakken. Maar toen begon Piet de Koster in zijn winkel, die hij van Antje Mooy had overgenomen, vaasjes en schilderijtjes en van dat spul te verkopen. Ik hield bijna 20 Arie Schoon, foto 1946

De Groene Valck - Akersloot | 1995 | | pagina 20