ben in de bakkerij gebleven. Ik was toen 21 jaar ik had alle papieren nog niet en met die ouderwetse ovens had je nooit geen vrij. Maar ik heb er achteraf geen spijt van gehad. Op een avondcursus heb ik in Alkmaar in een grote bakkerij mijn papieren gehaald. Daar kreeg je toen les, dat is nu niet meer in te denken. Later ben ik nog een keer bij Ringers geweest toen mijn broer er 25 jaar werkte. Ik zie het nog voor me. Dezelfde machines waar ik 25 jaar geleden aan werkte stonden er nog. Er was niet geïnvesteerd. Chocolade maken ging van cacaobonen. Dat ging in een consensaal. Dat waren walsen die 2 x 24 uur moesten draaien dan was 't chocolade. Daar kon je niet met elkaar praten zo'n lawaai maakte dat. Moderne machines deden er zes uur over. Niet lang daarna was het gebeurd met Ringers. In 1948 lag mijn zus Tinie in het ziekenhuis in Apeldoorn. Daar lag ook de moeder van Annie Blom. Mijn zus had hulp nodig en Annie kwam bij haar te werk. Zo heb ik haar ontmoet. Ze kwam eens in de veertien dagen met de trein naar Akersloot en ik ging één keer in de veertien dagen naar haar toe. Op 25 juli 1951 zijn we getrouwd. De bruiloft was in Loenen op de Veluwe, daar kwam Annie vandaan. Alle bruiloftsgasten uit Akersloot gingen er met een bus naar toe. Mijn neef Piet Zoon was de chaufeur, die werkte in die tijd bij Beentjes en de Bruin. We zijn toen bij vader en moeder ingetrokken, zij woonden aan de voorkant. Annie kookte voor allemaal omdat m'n moeder reuma had. Vroeger had je geen keuken, gewoon een hossie met een peterolie- stelletje. Vader en moeder Schoon voor de bakkerij, foto 1955 19

De Groene Valck - Akersloot | 1995 | | pagina 19