Ik ben nog leider bij de Kruisvaarders geweest. Dat waren de verkenners. Mijn vrouw leest veel en ze zingt graag. Sinds de oprichting is ze lid van het dameskoor en al 25 jaar secretaresse. Vijfjaar heb ik meegewerkt aan de herbouw van De Oude Knecht. Ik was penningmeester en deed allerlei klussen zoals grond aanvoeren. Na vijfjaar stond de molen en ik kreeg de rillingen over m'n rug toen de wieken voor 't eerst draaiden. Akersloot is een schitterend mooi dorp, vooral vanaf het Alkmaardermeer. We hebben in ons leven Akersloot vaker vanaf het water gezien dan vanaf de weg. Nog steeds mis ik de contouren van de oude R.K. kerk en van de kalkovens. Ik ken het Alkmaardermeer als mijn broekzak. Rond de Hempolders is er rond 1200 al een dijk gemaakt met de hand. Die polder is zeven eeuwen droog geweest, de boeren hielden de dijk zelf bij. Door het zandzuigen is het meer op sommige plaaatsen 30 tot 40 meter diep. Door het loopzand verzakken de dijken in het veen. Al met al heb ik een goede jeugd gehad, een fijne vader en moeder die altijd voor ons klaarstonden, een fijn leven met mijn vrouw en een goed stel kinderen. De kinderen zijn goed terechtgekomen en het twintigste kleinkind is op komst. Mijn vrouw en ik hebben veel door Europa gereisd. We zijn dankbaar dat we dat alles hebben mogen meemaken. Maar het jaar 1992 was een rampjaar, onze dochter Afra overleed en mijn gezondheid stortte van de ene op de andere dag in. Door omstandigheden wonen we nu op Mozartlaan no. 9. We wonen hier net een jaar, hebben veel geïnvesteerd maar moeten er weer uit. Maar toch heb ik in mijn leven veel geluk gehad en een goede vrouw. We redden het samen wel. Verteld aan en opgetekend door Riet Clazing. 15

De Groene Valck - Akersloot | 1994 | | pagina 15