Kroniek 1993. 16 jan. Wendy Kerssens wordt door de O.S.U. (lokale omroep) gekozen tot sportvrouw van het jaar 1992. Zij was handbal-international en aanvoerster van het Nederlands Vrouwenhandbal-team. 3 febr. De oudste inwoonster van Akersloot, mevr. C. de Goede-Bruinenberg wordt 100 jaar. Zij overlijdt op 5 november. 6 mrt. Het korps van de vrijwillige brandweer te Akersloot telt een drietal jubilarissen: Gerard Veldt (25 jaar), Cor Pepping (20 jaar) en Henk Verduin (20 jaar). Burgemeester J.F.N. Cornelisse reikt onderscheidingen uit. 9 mrt. Burgemeester J.F.N. Cornelisse slaat de eerste paal voor acht woningen aan de Kwekerij. 24 mrt. De vereniging Oud-Akersloot houdt haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Na de pauze houdt Dhr. Kaptein uit Heiloo een lezing over "het Schermereiland". 1 apr. Vertoning van de videofilm "Oude Akersloter huizen en hun bewoners", deel 2. Deze film is gemaakt 2 apr. door de dames Riet Clazing en Trudy Krom. 29 apr. Koninklijke onderscheidingen zijn er voor Marius Koomen, (gouden ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau), Simon Bol (zilver), Jaap Tiebie (zilver) en Piet Wijker (zilver). Bijbehorende versierselen worden door Burgemeester J.F.N. Cornelisse opgespeld. 17 mei Start van de achtste Akersloter Sportweek, waaraan 18 verenigingen met 37 ploegen (600 sporters) deelnemen. 1 juni Het woningbestand van de Woningstichting LI-AK telt nu 500 woningen. De 500ste woning, aan De Tarp nr 12, wordt betrokken door de familie C. Kaandorp. 39

De Groene Valck - Akersloot | 1994 | | pagina 39