Siem Hoope uit Uitgeest heeft hier in huis dertien jaar lang muziekles aan de kinderen gegeven. De muzikaliteit komt van de Grootjes en ook van de Krommen. M'n vader was ook nogal muzikaal. Hij speelde piano. De Krommen zijn muzikaal op blaasinstrumenten. Ze konden noten lezen en dat is al heel wat. Ik kan geen muziek maken. Piet is een matjedoor, die improviseert alles, 't maakt niet uit op welk orgel hij speelt. M'n vrouw kon ook noten lezen. Ze zat naast de piano als Piet zat te studeren. Er zijn er veel die muziekles nemen maar er zijn er maar weinig die doorzetten, 't Nadeel van een muzikant is dat hij nooit kan meedoen met feestvieren, hij moet muziek maken. Ik vroeg nog wel eens aan Piet: "Speel nog eens een moppie", want ik houd veel van vrolijke levendige muziek. Ik ging vaak met m'n vrouw te vissen, dat hebben we 20 jaar gedaan. We zaten bij de visclub. M'n vrouw was gek van vissen en ze was ook controleur bij de visclub van Ouden van dagen. De gezondheid van mijn vrouw ging achteruit en ze is op 12 juli 1990 overleden. Gedane zaken nemen geen keer, maar we hebben een mooi leven gehad, altijd plezier en schik. Ik heb m'n werk in de tuin en dat gaat allemaal nog. Ik doe graag zo veel mogelijk zelf. Mijn hobby is het maken van nestkasten. Ik ga elke week gemotoriseerd naar mijn zuster Geert in Uitgeest en Bets uit Wormerveer is daar dan ook. Ik loop nog veel. Ik ben trots op m'n goede gezondheid. Onze kinderen zijn allemaal goed terechtgekomen. Ik heb tien kleinkinderen en ook een achterkleinkind. Vroeger kende je alle mensen, maar nu niet meer. Maar ik vind Akersloot een prachtdorp. Wat wil je, ik ben een geboren Akersloter. verteld aan en opgetekend door Riet Clazing. genealogie Jan Kaptein. 14

De Groene Valck - Akersloot | 1994 | | pagina 14