Hiervoor moest zij 3'A procent rente per jaar betalen. Als onderpand voor deze lening diende haar huis en erf, gelegen aan de Kerklaan. In 1727 verkocht Cornelis Janszn Backer aan de algemene armen zijn land, genaamd de Uytterdijck, met enige hofsteden, groot 9301 roeden, voor de prijs van nihil. De gemene armen moesten hem daarvoor voortaan alimenteren (onderhouden). In het algemene armenkasboek uit die tijd zien we de volgende uitgaven: Eenige eetbare waren voor Dirk Suijker de oude voor 1 gulden en 6 stuivers Aan Trijn Tralies een hoed met band voor 1 gulden en 17 stuivers Aan eetbare waren voor Trijn Keizers en nog een vatje drinken voor 4 gulden en 4 stuivers Een vatje drinken voor Pietertje in haar craambed voor 1 gulden en 16 stuivers Antie Crompoot kreeg 2 gulden voor geleverde craamwaren aan Maartie Haaker. Voor 't oppassen bij dezelfde Maartie Haaker kreeg Maartie Dam 16 stuivers. Dirk Admiraal leverde een dootcist en een laaken ten behoeven van 't lijk van dove Jacob, hij ontving hiervoor 6 gulden en 10 stuivers. Ook komen er regelmatig uitgaven in voor van betaald kostgeld. Er waren in die tijd verschillende mensen, die een alleenstaande die hulp nodig had, tegen een vergoeding in huis namen. Ook weeskinderen werden, omdat Akersloot geen weeshuis bezat, tegen vergoeding in andere gezinnen opgenomen. Bij het R.-K. armenfonds zien we ongeveer dezelfde uitgaven o.a.: 1 paar schoenen voor 1 gulden en 8 stuivers. Stof tot kleederen etc. voor de rok en borstrok voor de jongen van Jonker voor 7 gulden. En Besje in Het Klooster kreeg 2 gulden en 10 stuivers. 8

De Groene Valck - Akersloot | 1993 | | pagina 8