Als kind hebben we veel armoe gehad, maar altijd een goede familieband. Het is allemaal zo simpel. Toen ik vroeger tegen de harde wind in naar Westzaan fietste zag ik een motorfiets, een DKW 90 cc. Ik dacht: als ik nog eens zo rijk word. Maar we zijn in een heleboel dingen bevoorrechte mensen, kijk alleen maar wat ze elke dag op het journaal laten zien. Je hebt hier alles wat je nodig hebt. Ik zou niet graag ergens anders wonen, ook al omdat we de mensen kennen. In Akerloot kun je zeggen wat je wilt, de mensen hebben een beetje gevoel voor humor en zijn niet direct op hun tenen getrapt. Er zijn hier veel meer mensen komen wonen en ik weet niet of ze er allemaal inpassen. Akersloters treden niet graag op de voorgrond. Bestuursbaantjes gaan vaak naar mensen die niet door hebben hoeveel werk er aan vast zit. Ikzelf ben een tijd lang voorzitter geweest van het Wit-Gele Kruis. Ik ben een doorsnee Akersloter. Ondanks het verdriet dat we hadden, hebben we een prachtig leven gehad. Het is verschrikkelijk als je een kind verliest, maar je komt dan in nauwer contact met de anderen. We hebben een fijne schoonzoon en ook een fijne zoon en schoondochter. We hebben vier kleinkinderen, Eelke, Jorrit, Anne en onlangs is de jongste Lonneke geboren. Ze komen allemaal regelmatig. We gaan veel met de kleinkinderen weg. Met mijn vrouw heb ik het ook zeer goed getroffen. Ik heb altijd bij alles en vooral na het overlijden van Rina veel steun van haar gehad. Ik heb, God zij dank, een optimistische kijk op het leven, dat heb ik van m'n moeder. Als ik terugkijk op m'n leven, en dat zal in ieder leven voorkomen, denk ik: als ik 't vooruit had geweten, was ik daar niet aan begonnen. Sommige dingen zou je, met de kennis die je nu hebt, eerder doen. Maar over het algemeen zou ik durven zeggen dat ik het precies hetzelfde over zou doen. verteld aan en opgetekend door Riet Clazing. Genealogie Co Graas, Edam. 40

De Groene Valck - Akersloot | 1993 | | pagina 40