Kroniek 1992. 18 jan. Voor een verblijf van een maand vertrekken 9 vrijwilligers, waaronder de Akersloters Ben en Cobi Schagen, Hennie en Vera van Tienen, Adriaan Deijle en Ted Putter naar Uganda (Afrika), waar zij behulpzaam zullen zijn bij de restauratie van de parochiekerk van pater Meindert van der Hulst (64) uit Zuidschermer. Marathonloper Piet Wijker wordt gehuldigd als "sportman 1991" bij de verkiezing, georganiseerd door de lokale omroep OSU. 7 febr. Brandweercommandant A. van der Eng, 25 jaar in deze functie en 30 jaar lid van de brandweer, wordt door burgemeester drs. J.F.N. Cornelisse onderscheiden met de "erepenning van de gemeente Akersloot". De heer J. Buur, 30 jaar lid van de brandweer en de heer P. Baltus, die afscheid neemt (57 jaar), worden eveneens gehuldigd. 12 mrt. De vereniging "Oud-Akersloot" houdt haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Na de pauze houdt mevrouw Fijnheer-Rotgans uit Den Helder een lezing over genealogie. 29 apr. Koninklijke onderscheidingen (zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau) zijn er voor mevr. M.E. Dil-Kriek o.m. vanwege haar verdiensten voor het Nederlandse Rode Kruis en voor de heer H. Blok vanwege zijn 40-jarig dienstverband bij Hoogovens. 14 mei De Tweede Kamer gaat akkoord met de nieuwe gemeentegrenzen van de gemeente Akersloot per 1-1-1993. Zuidschermer gaat dan op in de gemeente Schermer terwijl de Starnmeer, Oostwouderpol- der en Kogerpolder worden toegevoegd aan de gemeente Graft/ De Rijp. In deze maand loopt Bert de Jong zijn 50ste marathon (tijd 2.58.30) en op 25 mei start de 7e Akersloter Sportweek. 39

De Groene Valck - Akersloot | 1993 | | pagina 39