Blokker die een groot aandeel had in de schulpvaart vanaf Bakkum naar de Langemeer. Het "ondernemerschap" zat hem in 't bloed. Helaas over leed hij op jonge leeftijd, door een noodlottig ongeval. Zijn weduwe trouwde later met J. van 't Hof, die reeds lang op het bedrijf werkzaaam was als meesterknecht. Hij kende het bedrijf als geen ander en bouwde, tesamen met de zonen van Blokker, het bedrijf uit tot een voor Akerslootse begrippen groot bedrijf. Zoon Jan Blokker nam een voor die tijd gedurfd besluit: hij ging met de "palingboot" van de Gebr. Dil mee, om in Engeland een afzet voor hun bollen te vinden. Dit lukte hem: reeds in 1891 werd er naar Engeland geëxporteerd. Ook deed het bedrijf aan commissiehandel d.w.z. bollen voor derden verkopen, tegen een vooraf overeengekomen percentage van de verkoopsom. In de uit die tijd bewaarde documenten lezen we veel namen van Akersloter telers, die op die manier hun bollen aan het buitenland verkochten. Nog weer later beproefde Jan Blokker zijn geluk in Amerika, een voor die tijd lange reis, waar maanden mee heen gingen. Ook daar sloeg zijn enthousiasme aan en veroverde hij een groot afzetgebied. Het vervoer van de manden en kisten met bloembollen naar de havens in Amsterdam of Rotterdam, ging per vrachtboot vanaf het stet aan de Langemeer en vanaf het bedrijf aan de Startingerweg ging dit per hondekar. Door verschillende oorzaken werd Akersloot te klein voor het bedrijf. Door de steeds groter

De Groene Valck - Akersloot | 1992 | | pagina 5