5 Oct.: Den 29 Sept. is te Akersloot een korenmolen door den bliksem getroffen en afgebrand. 30 Oct.: De heer R.G.C. Oldeman, candidaat tot den H.D. te Eerbeek, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente aangenomen. Het examen in de vrije en orde-oefeningen der gymnastiek, werd met gunstig gevolg afgelegd door den heer M. Slooten, in den Kogerpolder. 18 Nov.: Kamer van Koophandel en Fabrieken. Verslag vergadering op Woensdag 16 Nov. 1892. Adres van Th. Kramer te Akersloot en 26 anderen, waarin zij uiteenzetten, dat de weg langs den westkant van het Noordhol- landsch Kanaal, van de grens der gemeente Alkmaar tot Akersloot, in een zeer slechten toestand verkeert. Zij verzoeken de Kamer zich tot de regeering te wenden en op verbetering van rijkswege aan te dringen. Nadat de heer Witte ook het belang van de Alkmaarsche markt had aangetoond bij een berijdbare weg langs de westzijde van het Noordhollandsch Kanaal, de heer Conijn had gewezen op het belang der inwoners van Akersloot bij deze zaak en de heer Prins in het licht had gesteld het algemeen belang van het verkeer, werd met algemeene stemmen besloten, zich voor deze gelegenheid te wenden tot de Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, onder overlegging van het adres van belanghebbenden. 21 Dec.: Den 17 's-middags is de heer G. en diens zoon met paard en kar in de diepe Woudervaart geraakt. Zij kwamen met den schrik vrij, maar het paard verdronk en de kar werd vrij wat beschadigd. Op het smalle dijkje tussen de Woude en Kogerpolder kunnen twee rijtuigen elkander niet voorbij komen. Daarbij is er geen onderdijk, zoodat bij den minsten zijsprong van het paard, men aan de eenen zijde in de diepe vaart, aan de andere in een moddersloot terecht komt. Mocht de Zaansche vereeniging tot verbinding van het Noordhollandsch Kanaal en de Zaan, die het onderhoud heeft, iets doen tot verbetering en verbreding van het pad; menigeen zou haar daarvoor dankbaar zijn.

De Groene Valck - Akersloot | 1992 | | pagina 40