24 Apr.: Openbare Verkooping te Akersloot, in het koffiehuis "De Vriendschap", op Vrijdag 6 Mei 1892, des voormiddags 11 ure, ten overstaan van Notaris B. Wieland Los, van: 1. een hecht en sterk woonhuis, met schuur en erf, te Akersloot, aan de Molenbuurt, kad. sectie A. no 326, groot 9 are 10 centiaren, waarin sedert vele jaren met goed succes in en nog wordt uitgeoefend, de affaire in kruideniers- grutterswaren, brandstoffen en veevoeder, ook geschikt voor andere affaires; 2. eenig vruchtbaar tuinland, aldaar, achter perceel 1, kad. sectie A. no 325, groot 7 are 30 centiaren; 3. en eenig vruchtbaar weiland aldaar achter perceel 2, aan de Langemeer, kad. sectie A. no 324, groot 18 are en 30 centiaren. Voor elk perceel bestaat een vrije vaart. Te veilen elk perceel afzonderlijk, en daarna in combinatiën. Iedere kooper kan koopprijs onder zich houden, onder waarborg van le hyphotheek op zijn gekochte a 5% op nader vast te stellen voorwaarden. Inlichting geven de eigenaar Jacob Winder, in perceel 1en voornoemde Notaris te Uitgeest. 12 Mei: In den nacht van den 10 op den 11 bij helderen manenschijn geraakte een stoomboot komende van Alkmaar op de vlotbrug bij Kogerpolder, gem. Akersloot. De boot was tussen de remming en vernielde een draagbalk van het vaste deel der brug en voer dikke palen omver. Het vlot was beklemd en kon niet gebruikt worden. De scheepvaart gaat dus door de half geopende brug, en het verkeer geschiedt nog op de gewone wijze. Toch zullen waarschijnlijk nog wel schuitje en pont in gebruik genomen moeten worden. 11 Sept.: Openbare Verkooping te Akersloot in het koffiehuis "De Vriendschap" op Woensdag 21 September 1892, des voormiddags 11 ure, ten overstaan van Notaris B. Wieland Los, van een hecht, sterk en goed onderhouden woonhuis, erf en tuintje, staande en gelegen te Akersloot, aan de Molenbuurt, bij de R.C. Kerk, kad. sectie A no 677, groot 4 aren 30 centiaren, behoorende tot de nalatenschap van W. Castricum, weduwe van D. Rens, overleden te Heemskerk, met uitziondering van het op gemeld erf staande boetje. Nader informatiën geven Notarissen C.H. Moens te Beverwijk en B. Wieland Los te Uitgeest. 25 Sept.: Notaris M. Gouverne te Alkmaar zal verkoopen, op Maandag 26 September 1892, des voormiddags elf uur, in het koffiehuis het Wapen van Heemskerk, aan de Breedstraat, te Alkmaar: Het Renteniershuisje te Akersloot, nabij de R.C. Kerk, ter grootte van 800 centiaren, behoorende tot de nalatenschap van Mej. de Wed. F. Hoogewerf. Zie de biljetten.

De Groene Valck - Akersloot | 1992 | | pagina 39