In 1953 trouwde ik met Emmie Beentjes. Ik zat op de trouwdag op Roemer te wachten die me met de auto naar Castricum zou brengen. Wachten en wachten en er kwam geen auto. M'n broer ging op de fiets naar Roemer. Roemer had er helemaal niet aan gedacht en kwam hals over kop aangereden. We waren net op tijd in Castricum. M'n moeder lag op die dag nog in 't ziekenhuis en heeft de bruiloft niet meegemaakt. Voor ons trouwen had m'n vader een huis laten zetten op de hoek van de Kanaalweg. Daar gingen we wonen. Dat huis kostte in die tijd f 10.000,—. In hetzelfde jaar dat we trouwden, overleed mijn vader aan een verkeersongeval met zijn brommer in het dorp. Met mijn broer Jaap runde ik het bedrijf en het werd: "Geef ons heden ons dagelijks brood". M'n moeder is in 1957 overleden. Het laatste jaar woonde ze in een verzorgingshuis in Alkmaar. Na het overlijden van mijn ouders bleef Jaap alleen op de boerderij. We hebben toen geruild, Emmie en ik in de boerderij en Jaap aan de Kanaalweg. In 1962 kocht ik m'n eerste trekker. Uit ons huwelijk zijn negen kinderen geboren, zeven jongens en twee meisjes: Wim, Johan, Ria, Nellie, Gerard, René, André, Peter en Rob. In 1966 bouwden we een kuikenschuur, dat was een leuke bron van inkomsten. Maar de kuikenmesterijen rezen als paddestoelen uit de grond, de aardigheid was er snel af. 28 juli 1969 is de boerderij verbrand door hooibroei, dat was op de verjaardag van mijn vrouw. Het was die dag zeldzaam mooi weer, er was geen zuchtje wind. Zodoende is het woonhuis gespaard gebleven. Het bedrijf is snel weer opgebouwd en in november van hetzelfde jaar gingen de koeien weer op stal. In 1974 overleed mijn broer Jaap. Ik stopte met de kuikenmesterij en ben alleen met de boerderij verder gegaan. In mijn tijd waren er nog zeven boerenbedrijven of bedrijfjes in de Boekelerpolder: Nagelhout, Jan Louwe, Altenburg, Arie van Veen, Ham, Jacob Schoorl en Swart. Nu zijn de 68 hectaren geschikt voor één bedrijf. Onze zoon Gerard is de derde generatie die als enige op Boekei het bedrijf voortzet. Aan het kanaal ligt een loswal van de gemeente Heiloo. Mijn vader was daar als havenmeester aangesteld en na zijn dood heb ik dat overgenomen. Ik heb dat 31 jaar gedaan en nu doet Gerard dat werk, ook als derde generatie. De loswal is nu door de gemeente overgedaan aan particulieren. 35

De Groene Valck - Akersloot | 1992 | | pagina 35