kon hij langer mee toe. Soms hield hij z'n sigaar onder de kraan. Hij overleed toen hij 99 jaar was. Mijn vader trouwde in 1913 met Marijtje Schermer uit Castricum. Hij kon een stuk grond op Boekei kopen en liet er een kleine boerderij met stallen bouwen. Later kocht hij meer land en de bedrijfsgebouwen werden met de helft vergroot. Boekei is een polder van 68 hectaren, niet te verwarren met de Boekelermeer, die vroeger in de winter onder water kwam te staan. Boekei was een deel van een zandrug, gelegen tussen de Zuiderzee en de Boekelermeer. Er was een verbindingsweg tussen Akersloot en Alkmaar, een zandweg, waar hier en daar nog een deel van te vinden is. Nadat het Noordhollands kanaal was gegraven, werd ook de Boekelermeer ontlast van het overtollig water. De Boekelerpolder liep van de Heilooërdijk tot aan de Molenlei, dat is de uitwatering van de Noordermolen naar het kanaal. Ik herinner me nog het jaagpad, dat langs het Noordhollands kanaal liep en de schepen die aan een lijn werden voortgetrokken. Uit het huwelijk van mijn vader en moeder zijn acht kinderen geboren: Jan, Margaretha, Jacobus, Agie, Reinier, Wim, Afra en Riet. Ik was de vijfde, geboren in 1921.Tussen 1916 en 1920 zijn er nog twee kinderen geboren met de naam Agie en in 1927 een met de naam Bregtje. Deze drie kinderen zijn vroegtijdig gestorven. Mijn vader was een hardwerkende man. Hij gunde zich geen tijd om koffie te drinken. Hij goot de koffie op het schoteltje om af te laten koelen en dronk dan van het schoteltje. M'n moeder was een goed mens. Ze ging graag op z'n tijd naar de kerk maar ze kon niet fietsen. Dan ging ze van Boekei af lopen en ook weer terug. Op Zondag gingen we met paard en brik naar de kerk. Toen ik oud genoeg was moest ik rijden. Ik had daar een verschrikkelijke hekel aan. 't Paard werd bij de uitspanning van Jan Verduin neergezet. Uit de kerk vandaan gingen we daar koffie of een borreltje drinken. Wouter Duin, die bij Jan Verduin inwoonde, spande het paard weer in. Op de foto hiernaast poseren voor de boerderij op Boekei, van links naar rechts: Gré, Jaap, vader met Wim op de arm, Reinier, moeder Agie en m'n oudste broer Jan. foto plm. 1924. 30

De Groene Valck - Akersloot | 1992 | | pagina 30