Voor de kerkmeubelen, het torenuurwerk, de klok en het orgel werden wederom inzamelingen onder de parochianen gehouden. Het orgel werd aangeschaft voor f. 4000,--. Het comité voor de inzameling van klok en torenuurwerk bestond uit de volgende personen: pastoor W. Grijskamp, P. Sinnige, C. Baitus Jr., P. Kraakman 1 Jr. en D. Verduin. De torenklok droeg het opschrift "Geschenk van de Jonge lieden der Parochie St. Jacobus i Maj. Apost. - 1868 -. Om het kerkgebouw van zitplaatsen te voorzien, had timmerman Dirk Krom de volgende j overeenkomst met het kerkbestuur gesloten: 1 OVEREENKOMST i De ondergeteekende verklaart bij deze dat hij van het R.K. Kerkbestuur van Akersloot heeft aangenomen van tegen den vijf en twintigsten Augustus achttienhonderd acht en zestig, het leveren en het stellen met inbegrip van het daartoe vereischte schilderwerk vier en veertig zitbanken, te samen twee honderd acht en zestig zitplaatsen, met twee voorschotten ingevolge de verdeeling van het daartoe gemaakte grondplan en teekening, met weglating der uitdieping van de pilasters en eindstukken, alsmede de spiegelklampen tegen de ruggeschotten, met bijvoeging van een boekenplankje voor de somma van vijf gulden en zestig centen voor iedere zitplaats. Overigens blijven alle bepalingen in het bestek omschreven van volle kracht. Ze88e f 5,60. De Aannemer D. Krom Akersloot, 7 juni 1868. Op Maandag 21 September 1868 heeft Mgr. Wilmer, bisschop van Haarlem, de kerk gewijd. rianus rderd. Het eerste doopsel in de nieuwe kerk werd toegediend op 10 Oktober 1868 aan de kinderen van het echtpaar dit in Johannes Olgers en Maria Glijnis, genaamd Andreas en Antonius Olgers. meter stond, In 1872 is pastoor Grijskamp overleden. Hij is op het nieuwe kerkhof begraven in het priestergraf dat door de moest parochianen werd geschonken. 27

De Groene Valck - Akersloot | 1992 | | pagina 27