"Het Bouwen eener Kerk met Toren en Pastorij. De Bestekken liggen vanaf Maandag 20 Mei ter lezing te Hoorn in de Doelen, te Alkmaar in den Burg, te Purmerend in de Roskam, te Amsterdam in het Amsterdamsche Koffijhuis in de Kalverstraat, te Haarlem in de Kroon, te Leiden in den Burg, te 's Hage in het Zuid-Hollandsche Koffijhuis en te Akersloot in de Pastorij, alwaar ook de teekeningen ter inzage liggen. Inlichtingen zijn op franco aanvragen te bekomen bij voornoemde Architect te Amsterdam. De aanwijzing zal plaats hebben den dag voor de besteding des namiddags ten één ure. De inschrijvingsbiljetten moeten daags voor de besteding ten huize van den Weleerwaarden Heer Pastoor bezorgd zijn. De Bestekken zijn op franco aanvragen te verkrijgen ter Boek en Kantoorwerkdrukkerij van J.C. Zweesaardt, Warmoesstraat J.67. te Amsterdam tegen betaling van een gulden." Op 6 juni 1867 werd de kerk aanbesteed. Dit werd in dagblad "De Tijd" vermeld met de volgende woorden: "Akersloot 6 Juni. Heden heeft alhier de aanbesteding plaats gehad van het bouwen eener R. K. Kerk en Pastorij, waarvan Aannemer is geworden den Heer H. de Groot te Alkmaar voor de som van f35000,00. Het procesverbaal van de aanbesteding volgt hier woordelijk en is uit het origineel (kerkarchief) overgenomen: Op den zesden Juni des jaars achttien honderd zeven en zestig hebben wij ondergeteekenden Willem Grijskamp, Arie Schoorl, Jan Kaptein Senior, Nicolaus Terra, Wilbert Kuijs alle wonende te Akersloot, als gezamentlijk uitmakende het Parochiaal Kerkbestuur van Akersloot aanbesteed: het bouwen van eene nieuwe Kerk met Toren en Pastorij voor de somme van vijf en dertig duizend gulden, aan den Heer Henricus Joannes Conijn het werk op de conditiën en voorwaarde in het daarvan gemaakte en door hem voor echt erkende bestek en teekening voor die som te willen aannemen. Welk bestek en teekening door de Besteders, door den Aannemer en zijne Borgen zal worden geteekend, en waaraan partijen zich stiptelijk zullen moeten onderwerpen. Én verklaren wij voorts meden ondergeteekenden Gerardus Adrianus Conijn en Hendrik de Groot ons selve vrijwillig en solidair onder afstand der voorrechten bij de wet aan Borgen toegekend te stellen tot Borgen van den Aannemer, genoemde Henricus Joannes Conijn en ons ieder voor het geheel te verbinden tot het behoorlijk en volledig vervullen van al de 25

De Groene Valck - Akersloot | 1992 | | pagina 25