ir bij 1949 tot 1993. ïheid jven. Grote aandacht trekt het in 1949 verschenen rapport van een door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland ingestelde commissie, ter bestudering van de gemeentelijke indeling, naar haar voorzitter doorgaans als de commissie Ter Veen aangeduid. In 1950 wordt het beeld vooral beheerst door de vraagstukken van vergroting i aan van gemeenten. Daarna komt een steeds zwaarder accent te liggen op de nieuwe mogelijkheden tot het aangaan ische van gemeenschappelijke regelingen en (later) het vormen van nieuwe lichamen (gewesten) naast de reeds nden bestaande en gaat de literatuur zich meer richten op de processen van verstedelijking -mde en agglomeratie-vorming. Gewestvorming wordt steeds noodzakelijker geacht, omdat de gemeente volgens velen jlder niet meer in staat is de haar toevertrouwde belangen naar behoren te verzorgen. ook In 1968 brengen Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een nota uit over de gemeentelijke indeling van de provincie. Uit de nota blijkt dat Gedeputeerde Staten gemeentelijke herindeling zien als middel om te komen tot ïard, gemeenten die voor haar taak berekend zijn. In de nota is mede voortgebouwd op de inzichten van de commissie Iking Ter Veen. een Gedurende de jaren hierna verschijnen van Regeringswege tal van nota's en voorontwerpen van Wet inzake de heb- bestuurlijke organisatie van Nederland. )eien De brief van de minister van Binnenlandse Zaken, H. Wiegel, van 16 oktober 1978, is uiteindelijk bepalend voor rs in de verdere gang van zaken. Hij dringt er bij de provinciale besturen op aan gemeentelijke herindeling met kracht ter hand te nemen. rnten In 1979 brengen Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een Nota van uitgangspunten voor gemeentelijke r het herindeling van kleine gemeenten uit. Akersloot reageert hierop negatief en kiest aanvankelijk voor een vrijwillig *rote samengaan met de gemeente Limmen. Beide gemeenten besluiten hiertoe met algemene stemmen in de raadsvergaderingen op 28 augustus 1980. Vervolgens wordt op 28 september 1980 een commissie van advies Is de (burgercommissie) benoemd om de burgers van Akersloot en Limmen voor te lichten en te horen. :t de De burgercommissie is gedurende 6 maanden aktief en rapporteert op 25 mei 1981. "Blijf vechten voor een zelfstandig Akersloot", is de conclusie. Op 25 mei 1982 doen Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een verzoek aan de Kroon tot gemeentelijke herindeling in Noord-Kennemerland als uitvloeisel van de Nota gemeentelijke herindeling van kleine gemeenten in Noord-Holland (1980). 17

De Groene Valck - Akersloot | 1992 | | pagina 17