Ik mocht wel eens meevaren naar de graanhandel van Admiraal aan 't Stet in Limmen met de "metór" van Klaas Molenaar z'n vader. En op zaterdag liep ik met Klaas over de zandweg naar dokter om medicijnen te halen voor Jan, de jongere broer van Klaas. Ik speelde op 't land bij de windmolen met Klaas en Bartje Buur. Bartje's vader, Gerrit Buur, was bij de Amsterdamse politie. In de grote vakantie kwam Bartje logeren bij z'n grootouders en z'n tantes Aagje en Aatje, 't Was erg gezellig als de koeien na het melken op stal lagen te herkauwen. Toch had ik geen interesse voor het boerenbedrijf. Ik was bang als ik kolen moest halen uit de dors, dan moest ik achter langs de paarden. Op jonge leeftijd had ik meegemaakt dat m'n broer Piet een trap in z'n buik kreeg van een paard. Ik was ook bang dat de koeien in de stal los zouden breken, daar heb ik nachtmerries van gehad. Er werd tegen mij gezegd: "Jij hoeft je geen zorgen te maken, je vader had al twee boerderijen toen hij in de wieg lag". Toen ik dat aan m'n vader vertelde, zei hij:" 't Gaat er niet om wat je vader en moeder waren, maar om wat je zelf bent". Verder sprak hij er niet meer over. Ik ben vaak met mijn ouders naar de kerk gegaan in de jachtwagen. De moeder van Gerbrand Bakker en Aagt Gijsen reden ook wel mee. De paarden werden dan bij Verduin gestald. Er waren er meer, die met het rijtuig naar de kerk gingen, maar onze jachtwagen was in mijn ogen de mooiste. Op school was ik een jongen op de achtergrond en ik kon middelmatig leren. Klaas Molenaar was m'n schoolvriend, die kwam vaak op de boerderij spelen. Wim Veldt, de broer van Pé Veldt, speelde hier ook wel eens. Ik zat in de klas bij juffrouw Sernee en juffrouw Putter. Juffrouw Putter zei altijd dat ik met een luciferhoutje schreef. Ik heb ook bij juffrouw Zwanebeek en meester van der Holst in de klas gezeten. Vanuit de vijfde klas ging ik naar kostschool in Oss, naar het Instituut St. Nicolaas van de fraters van Tilburg, ik kwam daar in de Bij de foto hiernaast: V.l.n.r.: Boven: Gerard v.d. Heuvel, Gerard, Nico en Piet Meijne Onder: Gré Meijne, vader Klaas, Jo, moeder Trijntje Apeldoorn, Emma Meijne Pepping. Foto 1925. 14

De Groene Valck - Akersloot | 1992 | | pagina 14