Mijn zoons hebben zich bekwaamd in het forceren in kassen. Je kreeg toen een nieuwe kweekwijze, de myresteemcultuur. Siem en Arie zijn me opgevolgd als leliekweker, Arie op Starting en Siem in de Hoogegeest. Ik zit er zowat alle dagen. Ik ben in Akersloot geboren en ik vond het 'n schitterend mooi dorp, maar nu niet meer. Het landelijke is weg, er wordt zo veel gebouwd. Vroeger kende je de mensen, je wist wat ze deden en je praatte met iedereen. Er is nu zoveel import, die mensen zijn gerust wel goed, maar ik ken ze niet. Als ik op mijn leven terugkijk mag ik eigenlijk niet mopperen. Ik heb 't wel een tijd zwaar gehad, maar dat had iedereen. In de crisisjaren moest iedereen hard en lang werken en je verdiende niets want er was niets. Maar met werken en doorzetten hebben we het toch nog goed gekregen. Ik ben niet rijk, maar aan de andere kant wel, want ik ben gezond en onze kinderen zijn allemaal goed getrouwd en netjes terechtgekomen. Ik heb er alle dagen nog plezier van. We hebben dertien kleinkinderen. Ik heb een prachtig huwelijk gehad. We hebben nooit onenigheid of ruzie gehad in ons gezin. Ik ben heel tevreden. Mensen die niet tevreden zijn hebben nooit genoeg. Maar wat moeten we nog meer. We zijn mensen van de gewone stand en dat willen we zo houden. We zijn veertig jaar in het huis op Starting blijven wonen. Al onze kinderen zijn er geboren en opgegroeid. Arie heeft het huis van me overgenomen en wij gingen in het huis van Arie aan de Johann Strauszlaan wonen. Daar hebben we negen jaar gewoond. Sinds 1984 wonen we aan de Mozartlaan. 't Is een klein huis maar groter hoeft niet meer. We hebben goeie rustige buren. We hopen zelfstandig te blijven. Ik wil niet meer verhuizen en m'n vrouw ook niet. We zijn best tevreden. verteld aan en opgetekend door Riet Clazing Genealogisch onderzoek S. Schoon Thzn. m

De Groene Valck - Akersloot | 1991 | | pagina 38