Het levensverhaal van Jan Vermeulen Jan Vermeulen, geboren 5 november 1929, vriendelijk, nauwgezet en actief. Hij volgde zijn vader liever op als kassier van de bank dan als wagenmaker. Opeenvolgend zijn op deze wijze 78 jaar kassierschap volgemaakt. "Van een zekere heer Wormsbecher heb ik een boekwerk gekregen Genealogie Vermeulen. Als ik dat boek zo beschouw komen de oorspronkelijke voorvaderen uit Graft De Rijp. Wouter Adriaanz van der Molen, geboren in 1558, werd in 1591 te De Rijp en Graft tot predikant beroepen. Hij had een huisvrouw met tien kinderen en ook een oude moeder van 82 jaar die tot zijne laste was. Wouter Adriaanz is in Graft begraven en ook enkele van zijn kinderen. De grafzerken zijn er nog te vinden. Zijn zoon Jacobus Gualtherus Molanus (verlatinisering van Jacob Wouterz van der Molen) werd predikant op Texel in 1640. In 1655 werd hij predikant te Batavia met een contract van de Verenigde Oostindische Compagnie. Hij is ook te Neira (één van de Banda-eilanden) beroepen en was volgens de boeken de enige leraar die in het hoog-Maleisch predikte. In 1663 kwam in Batavia het bericht van zijn overlijden. De oudste zoon van deze predikant was Lodewijk Jacobsz Vermeulen (geboren 1630). Lodewijk was hoofdcollecteur en burgemeester te Den Burg op Texel. Hier komt de naam Vermeulen voor 't eerst voor. Daarna woonden mijn voorvaderen nog lange tijd op Texel. Ze hadden verschillende beroepen zoals chirurgijn, burgemeester en boer. Mijn overgrootvader, Albert Vermeulen werd als zesde kind in 1813 geboren in De Waal op Texel. Hij kwam naar Akersloot om het beroep van wagenmaker uit te oefenen. Omstreeks 1750 kwam het beroep wagenmaker al in de familie op Texel voor. Albert Vermeulen trouwde met Aartje Aartsen Assies, dochter van een dienstbode uit Velsen. De wagenmakerij was op de hoek van de Kerklaan en Wilhelminaweg. Het woonhuis dateerde uit 1840. 24

De Groene Valck - Akersloot | 1991 | | pagina 24