Uit de Alcmaarsche Courant van 1890 15 jan: Als eene zeldzaamheid in Januari mag vermeld worden, dat iemand in den Kogerpolder (gem. Akersloot) een paling ter lengte van 18 duim heeft gevangen. Het dier woog ca IV2 pond. Tot onderwijzer aan de herhalingsschool is benoemd de heer P. Smit aldaar. 28 febr: Benoemd tot hoofd der gemeenteschool te Vlaardingen mej. C.W. Oudegeest te Akersloot. 9 mrt: Zitdagen bloembollenveilingen. De ondergetekenden Directeuren brengen ter kennis aan H.H. Bloemkwekers, die dit jaar bloembollen wenschen te laten veilen, dat zij zich kunnen aanmelden op Zaterdagen 15 en 22 Maart a.s. van des voormiddags 11-1 uur, in het Café "Marktzicht" van den heer H. Smids. Akersloot, De Directeuren Van der Oord en Schoon. 13 apr: Openbare Verkoping te Akersloot, in de herberg van W. ten Have, op Woensdag 16 April 1890, voormiddags 10 uur, van: Een huis en erf, in de Molenbuurt, te Akersloot, sectie A, No 476, groot 3 roeden 80 ellen; en onmiddellijk hierna in het verkochte perceel, verkooping om contant geld, van eenig huisraad. Alles behoorende aan den erfgen. van Aagtje van der Oord, laatst echtgenoote van Abraham van der Sluis. Breeder bij biljetten en nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris Gouwe, aan de Koorstraat, te Alkmaar. 23 apr: Den 28 April a.s. hopen onze geliefde ouders Jan Meijne en Catharina Groen hunne 40-jarige echtvereniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Akersloot, 21 April 1890.

De Groene Valck - Akersloot | 1990 | | pagina 38