"Het verheugende feit, dat Uwen Raad ervan doordrongen is dat het thans in gebruik zijnde raadhuis te eenenmale als zoodanig ongeschikt is, heeft ons opnieuw doen uitzien naar eene geschikte oplossing ter verkrijging van een voldoend gebouw." B en W leggen verder in deze brief uit wat men allemaal geprobeerd heeft om een geschikte ruimte te vinden, want een nieuw gebouw kan de gemeente niet bekostigen. Er was zelfs overwogen het doktershuis om te bouwen en den geneesheer een nieuw huis te geven. Tenslotte kwam men op het idee om twee lokalen van de openbare school te verbouwen. Dit plan kon doorgang vinden omdat de kosten hiervan niet te groot waren en de verbouwing niet te moeilijk. De lokalen hadden al enige tijd leeg gestaan en deden verder geen dienst. Op 21 april wordt de heffing van het schoolgeld verhoogd en dat kunnen veel ouders niet betalen. De Raad ontvangt dan een schrijven dat door 51 ouders is ondertekend en waarin zij protesteren tegen dat hoge schoolgeld. In november worden er 2 leraren aangetrokken om een cursus tuinbouwonderwijs te geven. Het waren de heren Muijen uit Heemskerk en Van Westen uit Castricum. In 1937 wordt een nieuw artikel aan de Lager Onderwijs Wet toegevoegd. Het bepaalt dat scholen met minder dan 50 leerlingen moeten worden opgeheven. Daarom kon men de Kogerpolderschool niet handhaven. Deze is in 1938 opgeheven. Ook dreigt in Akersloot voortdurend opheffing van de dorpsschool, maar omdat de meest nabije school meer dan 4 kilometer verwijderd is, drijft de bui steeds over. Het schoolgebouw raakt erg in verval en op 14 mei 1941 dringt de inspecteur aan om de hoogst nodige verbeteringen aan te brengen. De gemeenteopzichter deelt echter mede dat de kosten in deze moeilijke tijden te hoog zijn. Tot 1965 wordt er in de oude dorpsschool les gegeven, maar dan stort de voorgevel in en besluit men een 4- klassige houten noodschool te bouwen. Deze school wordt op 20 april 1966 geopend. Het aantal leerlingen stijgt enorm. Zijn er op 16 september 1965 74 leerlingen, in januari 1966 verwacht men de 110 gepasseerd te zijn en de noodschool moet met 2 lokalen vergroot worden. Op 16 april 1971 besluit de Raad dat er een permanente openbare lagere school moet worden gebouwd.

De Groene Valck - Akersloot | 1990 | | pagina 30