Ik bakerde ook in de Starnmeer toen alles onder water stond. Ik moest met laarzen aan de was ophangen. Alles was overstroomd. Ik heb die weken geen zuster, geen dokter gezien, niemand. Toch heb ik vroeger bar schik gehad en ik had veel vriendinnen. Ik ontmoette Niek Krom, zoon van Jan Krom en Mie Verduin, op een muziekuitvoering. Ik was vriendin met z'n zuster Stien. Niek bracht me naar huis en zo is 't aangeraakt. Hij was toen onder dienst bij de Grebbeberg en we zouden samen de tweede Pinksterdag naar Buzieau. Maar daar is niets van gekomen omdat de oorlog begon. Niek kwam me een keer opzoeken toen ik bij Joop Olgers aan 't bakeren was. Ik had een grote konkelpot opstaan met tien eieren erin. We stonden te praten en ik was de eieren vergeten. Later heb ik ook werkhuizen gehad voor een gulden per ochtend. Ik werkte ook bij Ypma in Alkmaar. Ik weet nog dat in de winkelstraten de matten vóór tien uur geklopt moesten zijn. Wanneer ik twee gulden had verdiend kon ik zes borden kopen. Iedere keer kocht ik wat voor m'n uitzet. Ik heb twee jaar verkering met Niek gehad. We trouwden heel onverwachts om te voorkomen dat Niek opgeroepen zou worden voor Duitsland. De trouwdag was op 23 juli 1942. Het goot van de lucht die dag. We reden naar de kerk in de koets van Veldt. De koets werd bij Verduin gestald. Toen we in de kerk waren merkte ik dat ik m'n tasje met de ringen in de koets had laten liggen. Niek ging het op een draf in de regen halen en de mensen riepen: "Heb je er al genoeg van?". Pastoor van den Berg heeft ons getrouwd. Ik droeg een lichtblauwe jurk die tante Griet had gemaakt en een donkerblauwe hoed. De bruiloft werd thuis op de Hoogegeest gevierd. Omdat Niek aan de muziek was kwam de fanfare 's middags voor de deur spelen. We gingen op de Hoogegeest inwonen. Toen Jan geboren was verkocht vader vier koetjes en er werd een mooie kamer en een keuken in de stal gebouwd. We hadden bij Ansink in de Boterstraat stoelen besteld en een dressoir en een theekast. In dit huis zijn Coby en Piet geboren. Daarna huurden we het huis van Koosje Kaptein aan de Julianaweg (nu nr. 69) voor 11,00 in de week. In mijn ogen was 't een deftig huis. Er waren bedsteden in de kamer. Niek heeft het met stukjes en beetjes keurig verbouwd. Het was een fijne woning. Toen ik klein was had ik nog bij m'n vader op de kar gezeten om zand te brengen voordat 't huis werd gebouwd. 11

De Groene Valck - Akersloot | 1990 | | pagina 11