Opa Arie Krom was zelfstandig timmerman en ook machinist op 't gemaal Klein Dorregeest. Arie Krom en Steintje Tiebie kregen zeven kinderen: één dochter (die na haar huwelijk met Nic. Mors in Uitgeest ging wonen) en zes zoons. Twee van deze zoons zijn jong gestorven. Van de vier zoons werd Jacobus fietsenmaker en postbode, Theodorus timmermansaannemer in Uitgeest en Johannes en Wijnand zelfstandig timmerman in Akersloot. Mijn vader Johannnes (Jan) is als 4e zoon geboren in 1890 en kreeg de naam van zijn broertje die in hetzelfde jaar, 10 weken na de geboorte was gestorven. Mijn vader leerde al jong timmeren. Grootvader Arie stierf op vijftigjarige leeftijd toen mijn vader veertien was. Vader trouwde in 1915, toen hij 25 jaar was met Maria (Mie) Verduin. De familie Verduin was een schippersfamilie en woonde aan de Kerklaan in een lang huis tegenover de kerk (nu no. 6). Na hun trouwen gingen mijn vader en moeder ook aan de Kerklaan wonen (nu no. 31). Ze kregen tien kinderen, 6 zoons en vier dochters: Stien, Niek, Arie, Gerard, Jan, Griet, Marie, Theo, Gré en Jo. Acht van hen zijn nog in leven. Ik ben de derde zoon, geboren in 1921 en genoemd naar 'n broer van m'n moeder, Gerrit Verduin de schipper. In 1918 verhuisde mijn grootmoeder Steintje met Ome Jaap naar 'n houten huis aan het begin van de Julianaweg. Het huis was gekocht van Teunis Bakker. Er stond een werkplaats achter waarvan de ingang aan de Kerklaan was. Opie had een eigen aparte kamer aan de achterkant van het huis. Vanuit haar raam keek ze op de werkplaats. In 1926, ik weet het nog, ik was toen een jaar of vijf, is het houten huis gesloopt en is er 'n nieuw stenen huis voor in de plaats gebouwd (nu no. 6). Er werd meteen een rijwielwerkplaats bij gebouwd. M'n broer Theo heeft er ook nog gewoond. Die had het gekocht toen ome Jaap naar Strammerzoom ging. Er woont nu geen familie meer in. Ome Jaap en zijn vrouw Marie Sernee, de dochter van de hoofdonderwijzer, zorgden voor Opie. Ome Wijnand en mijn vader timmerden in de werkplaats. De werkplaats had twee verdiepingen. Boven had ome Jaap zijn fietsenmakerij. Van de tijd dat we aan de Kerklaan woonden heb ik nog één herinnering. Toen ik een jaar of vier was stierf de grootvader van moeders kant en ik ben met m'n moeder daarheen geweest. Ik zie hem nog zo in de bedstee voor me.

De Groene Valck - Akersloot | 1990 | | pagina 7