Het levensverhaal vanGerard Krom. Gerard Krom, geboren in 1921, een markant man en een van de oudsten van de vele Krommendie in Akersloot wonen. Twee linkerhanden" zoals hij zelf zegt, maar is dat een bezwaar als het hart op de goede plaats zit? Voor zover is nagegaan stamt onze familie af van Jacobus Dirkz. Crom, geboren in 1708. Jacob trouwde met Trijntje Jans Groen en dit echtpaar kreeg 15 kinderen. Zes ervan zijn jong gestorven en er bleven twee dochters en zeven zoons over. Deze zoons zorgden voor de nakomelingen die in Bergen, Heiloo, Schoorl, Castricum, Limmen, Uitgeest en in Akersloot wonen. De Akersloter tak stamt af van de tweede zoon Theodorus, gehuwd in 1762 met Aal Smit. Theodorus en Aal kregen negen kinderen. De nakomelingen van hun oudste zoon Jacob woonden twee generaties in Akersloot en vestigden zich later in Uitgeest. (Ik kwam er laatst achter dat mijn vrouw een afstammeling van deze Jacob is: de naam van de grootmoeder van mijn vrouw is Alida Krom die in 1887 met P. Leyen trouwde. Mijn vrouw en ik hebben dus dezelfde stamvader). Mijn tak stamt af van de tweede zoon Jan, geboren in 1770 en in 1814 gehuwd met ene A. Blom. Ze trouwden in januari en in maart, drie maanden na dit huwelijk werd hun zoon Dirk geboren. Dat was goed want hij bleef de enige zoon en was dus de redder van de tak. Dirk werd timmerman. Van hem is bekend dat hij in 1868 44 zitbanken voor de nu afgebroken kerk timmerde. Hij trouwde in 1842 met Guurtje Spaans. Ze kregen drie dochters en twee zoons. De oudste zoon Johannes bleef ongehuwd en de jongste zoon Arie, mijn grootvader, geboren in 1842 was de stamopvolger. Hij trouwde in 1880 met Steintje Tiebie. Ze gingen wonen in een huis, dat nu de opslagplaats van vishandel Kerssens aan de Julianaweg is. Dirk Verduin de koster is er later gaan wonen. 6 i

De Groene Valck - Akersloot | 1990 | | pagina 6