Zuiderhot r Akersloot SÉarttoren Kogerpolder f" -Jo Westwouder *Kl Oorregee; De Woude At! polder polder De Ceres'. ranja en een taartje en zoiets was midden in de crisisjaren iets heel zeldzaams. Vandaar dat ik nóg precies weet hoe mijn taartje eruit zag, met zo'n kneppelhard zilverkleurig pilletje op een roosje van banketbakkers- creme. De maandag daarna was er de nieuwe juf, Jansen heette ze en ze kwam uit Heiloo. Ze bleef tot de zomervakantie. Gelukkig maar, want ik was een beetje bang van haar. Onze eerste schooldag ging met enig ceremonieel gepaard. Piet, Dirk, Jaap en ik werden op het schoolplein door meester Carrière ontvangen. Hij had een leren bal bij zich en zei tegen één van ons "vang". We mochten die bal naar elkaar gooien, maar er niet mee voetballen. Ook in het speelkwartier mochten we ons met de bal vermaken en de volgende dag weer. Daarna ging de bal bij meester in de kast. Hij kwam er pas weer uit toen er een jaar later weer een nieuwe klas aantrad, met Dirk Rol en Jan Groot uit De Woude. Zij mochten zich ook twee dagen met de bal vermaken, tenminste zo leek het. In werkelijkheid speelde "het grote school" er elke zomer-vrijdagmiddag een uur mee, handbalwedstrijd op het schoolplein, met meester als scheidsrechter. De rest van de vrijdagmiddag hadden "de groters" catechisatie. Aanvankelijk van Mej. Ds. Thompson uit Akersloot, daarna van Ds. Joh.P. van Mullem. Ik herinner me nog dat hij de leerlingen tijdens de godsdienstlessen het strijdlied "Broeders verheft u ten vrijheid" leerde. Hij kreeg de bijnaam "dominee de volkenbond", omdat hij vaak over die voor-oorlogse volkerenorganisatie vertelde. Eén keer heeft hij ons op een avond in de Akerslootse kerk een serie lichtbeelden vertoond over de volkerenbond en het internationale Hof van Justitie. We werden gehaald met het busje van Verduin. Jacob Roemer zat achter het stuur. Dat ging meer uit van de zondagsschool en ik zat toen al in de 3e of 4e klas. porttgrrem f-0.9 ,ifi r-'Zeé'Hem Dorregeester 34

De Groene Valck - Akersloot | 1989 | | pagina 34